Zámek Valtice Vás přenese do doby vznešeného baroka

Pokud jste někdy navštívili zámek Konopiště, určitě jste si užili romantický styl tamní architektury. Pakliže je však Vaší láskou spíše baroko, směřujte na zámek Valtice. Barokní stavba se nachází ve stejnojmenném městě v okrese Břeclav. Právě o této unikátní stavbě Vám přineseme podrobnější informace.

  • Národní kulturní památka od roku 1995.
  • Na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1996.
  • Do roku 1945 knížecím sídlem Lichtenštejnů.

Zámek Valtice a jeho historie

Pojďte s námi nahlédnout do minulosti tohoto slavného zámku. Původně renesanční a později barokní dílo má za sebou pestrou historii. Například jeho původní podobu má svědomí italský stavitel Domeniko Martinelli a Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Pár dalších údajů Vám přinášíme prostřednictvím níže prezentované tabulky.

PředmětHodnota
Výstavba17. století
Přestavba dnešní podoby1643 až 1730
Přilehlý park14,6 hektarů
Investice v letech 2014 až 2015200 milionů korun
Co všechno byste měli vědět o zámku Valtice?

V posledních letech se zámku Valtice dostalo poměrně výrazných obnov, které se týkaly nejrůznějších částí. Proto také patří k pýchám České republiky. Ročně ho navštíví kolem stovky tisíc turistů z Česka a ze zahraničí.

Poznejte státní zámek od A až do Z

Stejně, jako jsme v jednom z našich minulých článků detailně popsali hrad a zámek Český Krumlov, to samé provedeme také u tohoto zámku. Ten můžete díky zachovalým a udržovaným prostorám obdivovat skutečně od sklepa až po půdu. Zámek Valtice umožňuje prohlídku hlavních reprezentačních prostor, včetně knížecího apartmánu. Jedná se o byt Františka I. z Liechtensteinu. Dále Vás čeká zámecká barokní kaple, zámecký sklep, ale i bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar.

Zámek Valtice pochopitelně není tím jediným, co můžete nasvítit. Jsou to i mnohé další přidružené součásti a místa v okolí. Nabízí se zámeček Belveder, zákulisí barokního divadla, Dianin chrám Rendez-vous, kolonáda na Rajstně a filmová zbrojnice. Sami se velice rychle přesvědčíte o tom, že k vidění toho je na zámku a kolem více než dost.