Hrad a zámek Český Krumlov toho nabízí mnoho

Pokud už jste absolvovali prohlídku pražského hradu, je nevyšší čas, vydat se za poznáváním dalších českých hradů. Jedním z takových je Státní hrad a zámek Český Krumlov. V jeho případě budete směřovat do jihočeského okresního města. Tato významná architektonická stavba Vás navíc oslní v mnoha směrech.

  • Bohatá historie
  • Záživné prohlídkové trasy
  • Překrásné okolí

Státní hrad a zámek Český Krumlov v minulosti

Nejprve se pojďme zaměřit na to, kdy vlastně začala vznikat tato unikátní stavba, které se v průběhu let dostalo náležité přestavby. Tento druhý největší hradní, potažmo zámecký komplex v Česku je oceňován nejenom českými, ale také zahraničními odborníky. Bližší informace se dozvíte prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Výstavba13. století
Přestavba19. století
SlohRenesanční, barokní
StavebníkVítek II. starší z Krumlova
Něco málo z historie tohoto hradu a zámku.

Za zmínku stojí i to, že Český Krumlov je kulturní památkou, a to od roku 1989. Mimo jiné je také na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1992.

Odhalte krásy této historické stavby

Zámek a hrad Český Krumlov si Vás podmaní opravdu ve všem. Přesvědčit se o tom můžete prostřednictvím některého z prohlídkových okruhů. Poznat můžete například kapli sv. Jiří. První zmínky o ní samotné pocházejí z roku 1334. Obdivuhodná je renesanční hala, ve které umístěn slavný obraz zvaný Dělení růží. Následují renesanční pokoje a znaková chodba. Při procházení jednotlivých místností budete spatřovat erby tamní šlechty, včetně jejich portrétů. Jmenovat lze Rožmberky, Eggenbergy, ale i Schwarzenbergy.

Státní hrad a zámek Český Krumlov toho nabízí daleko více

Výše uvedeným to na hradě a zámku v Českém Krumlově rozhodně nekončí. Pokračovat samozřejmě můžete v poznávání Eggenberského sálu, barokních prostor označovaných jako Antecamera a barokní jídelny. Své kouzlo má i Baldachýnový salón, který ve své době sloužil jako přijímací salón. Kapitolou samou o sobě je pak Maškarní sál. Tohle všechno je zárukou nevšedních zážitků a nových věcí.