Nejkrásnější vodopády Česka se nachází po celé zemi

V tuzemsku můžete poznávat nejenom nejkrásnější skanzeny, ale také nejkrásnější vodopády. Těch je tu díky mnoha pohořím více než dost. V dnešním článku Vás podrobněji seznámíme nejenom s těmi krásnými vodopády, ale i s těmi vysokými. Výška některých z nich dokonce překračuje hranici sta metrů.

Nejvyšší vodopády České republiky

Nejvyšší vodopády rovná se v mnoha směrech nejkrásnější vodopády. Mnohé z nich najdete v Krkonoších, ale i v ostatních koutech České republiky. S těmi hlavními velikány Vás nyní podrobněji seznámíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

VodopádVýška
Pančavský vodopád148 m
Pudlavský vodopád122 m
Horní Úpský vodopád120 m
Rudické propadání77 m
Výří vodopád48 m
Jaké vodopády patří k těm největší v Čechách?

Z pohledu výšky českých vodopádů bychom samozřejmě mohli pokračovat dál. Bude to Dolní Úpský vodopád, Labský vodopád a Velký Štolpich s výškou 30 metrů. Na některé z nich se můžete podívat i z přírodní vyhlídky.

Poznejte nejkrásnější vodopády v ČR

Mezi nejkrásnější vodopády lze s naprostou jistotou zařadit Satinské vodopády. Ty jsou situovány v Beskydech. Asi patnáct metrů hluboká soutěska je obklopena bujnou přírodou, kde naleznete klid a čistotu. Stejnojmenný potok pramení pod Lysou horou a vytváří krásná vodní díla. O dech beroucí nádheře lze hovořit také v případě Mumlavského vodopádu. Ten má výšku asi deset metrů. Pokud k němu vyrazíte v zimě, stane se z něj kouzelný ledopád. V okolí vodopádu se nachází obří kotle a hrnce.

Nejkrásnější vodopády, které stojí za vidění

Ve výčtu oslnivých vodopádů budeme samozřejmě pokračovat. Když se budete pohybovat kolem pohoří Praděd, nezapomeňte na vodopády Bílé Opavy. Kolem nich mimochodem vede naučná stezka. Některé její části jsou spojeny s žebříky a mostky, což ocení primárně dobrodružné povahy turistů. U Vyššího Brodu zavítejte k vodopádům sv. Wolfganga a v Jizerských horách se zastavte u vodopádu na Černém potoce. Jeho výška dosahuje sedmi metrů a v okolí se nachází jedny z nejcennějších porostů tamních hor.