Přírodní vyhlídky, ze kterých uvidíte do širé dáli

Poznejte přednosti naší země do nejmenšího detailu. Nabízí se kupříkladu nejkrásnější skanzeny. Jestliže milujete výhledy do dálek a chcete tímto způsobem spatřit pestrou a různorodou krajinu, zaměřte se na přírodní vyhlídky. Místa, odkud uvidíte opravdu hodně daleko a tím pádem Vás nemine vše krásné.

  • Vrcholky skal
  • Hřebeny kopců
  • Velké řeky

Přírodní vyhlídky a pohled tím správným směrem

V dnešním článku Vám představíme nejrůznější vyhlídky, které se nachází v různých částech České republiky. Díky tomu si na své přijde pravděpodobně každý. Vězte, že i ve Vaší blízkosti určitě funguje nějaké vyhlídka s nezapomenutelným výhledem. Několik z nich naleznete v tabulce prezentované níže.

VyhlídkaSituování
Vyhlídka na VrchovniciBlažim
Skalní vyhlídka OřešníkHejnice
Vyhlídka BabaU Purkarce
Humboldtova vyhlídkaNa Bukové hoře
Kde se nachází oblíbené přírodní vyhlídky?

Jen pro doplnění uvedeme, že vyhlídka na Vrchovnici patří k těm nejkrásnějším, co se týče pohledu na řeku Vltavu. K této vyhlídce se dostanete po zelené turistické stezce a trase právě z obce Blažim.

Objevujte krásy českých vyhlídek

Ve výčtu přírodních vyhlídek budeme samozřejmě pokračovat. Hodně populární je například vyhlídka Havlova skála na Berounce. V jejím případě se budete muset dostat na třicet metrů vysoký skalní ostroh. Za dobré viditelnosti dohlédnete až na hrad Libštejn a město Liblín. Kouzelné výhledy se Vám dostanou i u vyhlídky nad jeskyní Padouška. Ta je situována u přehrady Vír. Zapomínat bychom neměli ani na krkonošskou vyhlídku u Pecky. Ta leží v nadmořské výšce 532 metrů.

Ostatní přírodní vyhlídky

Jak už jsme prozradili v úvodu tohoto článku, přírodní vyhlídky se nachází v podstatě všude kolem nás. Proto by neměla chybět zmínka ani o těch dalších. Patří mezi ně Frýdlantské cimbuří a vyhlídka Belvedér situovaná v Českém Švýcarsku. Pokud se chcete rozhlédnout nad řekou Labe, oslní Vás pověstný Mlynářův kámen. Krásná vyhlídka leží také v Příhrazských skalách. Jestliže cestování a poznávání českých krás nebudete mít stále dost, pak se vydejte na vyhlídku Krakonoš. Ta je nejvyšším bodem Kozích hřbetů.