Nejkrásnější skanzeny Česka si Vás doslova podmaní

Objevování Česka může být doslova nekonečné. Vždyť na našem území se nachází přemíra krásných míst. Jestliže hledáte tipy na zajímavou dovolenou, zaměřte se na nejkrásnější skanzeny. Historické objekty připomínající tehdejší dobu, v nichž můžete nahlédnout na stará řemesla, výstavy a mnohé další věci.

Podorlický skanzen Krňonice

Pomyslným odrazovým můstkem se Vám může stát Podorlický skanzen Krňovice nacházející se v podhůří Orlických hor. Jedná se o celý areál s několika stavbami lidové architektury. Součástí je například větrný mlýn z Librantic a jiné prvky. Pravidelně se zde konají prohlídky dobových řemesel a slavnosti. Stavba tak právoplatně patří mezi nejkrásnější skanzeny Česka.

Ostatní nejkrásnější skanzeny v České republice

Při hledání nejkrásnějších skanzenů na našem území určitě neminete ani Šrámkův statek situovaný v Pileticích. Překrásná roubená stavba nabízející stylovou hospůdku. Pořádají se tu i folklorní slavnosti. Dvoupatrový objekt urývá například pavlač z roku 1802. A jaké jiné skanzeny se v České republice nabízí? Na to naleznete odpověď v níže uvedených otázkách.

Nachází se skanzeny v Kouřimi?

Ano, konkrétně jde o Muzeum lidových staveb. V několika objektech se shromažďují produkty ze 17. až 19. století. Konají se tu i nejrůznější národopisné pořady.

Kde se nachází Hanácké muzeum v přírodě?

Tento skanzen leží v obci zvané Příkazy. Jeho nedílnou součástí ke Kameníčkův grunt. Nahlédnout můžete nejenom na život v tehdejší době, ale také na dobové zemědělské stroje a mnohé další.

Čím je zajímavý Skanzen Strážnice?

Tento skanzen představuje v podstatě Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy. Stavení je ukázkou vinohradnických staveb. Pořádají se tu dožínky, stavění máje a zarážení hory.

Kolik staveb obsahuje Skanzen Rožnov pod Radhoštěm?

Toto Valašské muzeum v přírodě bylo založeno už v roce 1925. Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina včetně Pustevny na Radhošti nabízí více jak sto historických objektů.

Jaké další skanzeny jsou k vidění?

Zajímavé je například Centrum slováckých tradic v Modré u Velehradu, Skanzen Vysoký Chlumec, nejmladší skanzen v ČR zvaný Muzeum v přírodě Zubrnice a Skanzen stará ves Chomutov.