Rozhledny v Česku mají určitě hodně co nabídnout

Česká republika nabízí spoustu překrásných výhledů. Pokud se zrovna neoctnete na přírodní vyhlídce, jsou tu nejrůznější rozhledny v Česku. Uměle vytvořené stavby situované na kopcích a vrcholcích, odkud dohlédnete do širé dáli. Taková rozhledna se může stát příjemným cílem pro rodinný výlet.

Stezka korunami stromů u Lipna

V posledních letech se do popředí zájmu mnohých turistů dostávají stezky korunami stromů a podobné stavby. Pokud se chcete vydat k té první vytvořené na území Česka, zamiřte k Lipnu a okolí. Po dřevěné konstrukci se dostanete do výšky, odkud se Vám nabídne prvotřídní výhled. Chcete-li znát technické parametry takové stezky, začtěte se do níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Délka stezky372 metrů
Stoupání2 % až 6 %
Výška24 metrů
Výška vyhlídkové věže40 metrů
Hlavní informace o stezce korunami stromů na Lipně.

Součástí stezky korunami stromů u Lipna jsou také tři zážitkové stanice, řada lanových prvků a interaktivní tabule. Díky herním doplňkům si na své přijdou i ti nejmenší.

Poznejte originální rozhledy v Česku

Mezi ryzí rozhledny v Česku se řadí například rozhledna Štěpánka v Jizerských horách a jim podobné. Ta je mimochodem jednou z nejstarších vůbec. Pokud chcete do nadmořské výšky až 869 metrů, směřujte k rozhledně Černá Studnice. Zapomínat byste neměli ani na překrásný rozhled uprostřed pralesa. Ten Vám zprostředkuje rozhledna na Boubíně. Na Předním Chlumu u Orlické přehrady se naopak tyčí a vyčnívá rozhledna Milada. Jde o relativně nově vybudovanou konstrukci z roku 2017.

Další rozhledny v Česku

Mezi působivé rozhledny v Česku určitě spadá Jurkovičova rozhledna se svou velice originální a působivou architekturou. Nalézt ji můžete v Rožnově pod Radhoštěm. Taková rozhledna na vrchu Miloňová Vás přenese do nadmořské výšky 846 metrů. K tomu si připočtěte ještě výšku rozhledny 24 metrů a jste v oblacích. Určitým originálem a dominantou je dvojrozhledna Haniční vrch v Albrechticích. Podobné originální rozhledny v Česku v posledních letech nenabývají konce a stará vznikají. Přesvědčit se o tom můžete prostřednictvím spirálové rozhledny v Kobylí. Její název prozrazuje, že je situována na Kobylím vrchu. Tak neváhejte a poznávejte Česko z patřičné výšky.