Lipno dovolená s dětmi: Zábava pro celou rodinu!

Lipno Dovolená S Dětmi

Doprava autem: pohodlí a flexibilita

Cestování autem k Lipnu s sebou nese řadu výhod, obzvláště pokud se chystáte na dovolenou s dětmi. Nabízí vám svobodu a flexibilitu v plánování výletů a aktivit. Můžete si dělat zastávky dle libosti, ať už na odpočinku, občerstvení nebo prozkoumání zajímavých míst po cestě. Děti ocení vlastní prostor a možnost vzít si s sebou oblíbené hračky. Cesta autem k Lipnu je sama o sobě zážitkem, během kterého se můžete kochat krásnou českou krajinou. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek pití a svačiny, abyste se vyhnuli zbytečnému stresu a dětem zajistili pohodlí během cesty. Plánujete-li výlety po okolí, zvažte ubytování s vlastním parkováním, abyste se vyhnuli starostem s hledáním místa pro váš vůz. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, dovolená na Lipně s dětmi autem vám zaručeně přinese nezapomenutelné zážitky.

Dálnice D1: Praha - Lipno za 2 hodiny

Představte si to: sluníčko svítí, ptáci zpívají a vy se s dětmi už za dvě hodinky cacháte v Lipenské přehradě. Zní to jako pohádka, ale s dokončením dálnice D1 se z Prahy na Lipno dostanete raz dva. Ať už plánujete dovolenou na Lipně s dětmi na prodloužený víkend nebo na celé léto, cesta autem bude hračka. Žádné zdlouhavé objížďky, žádné znuděné děti v autě. Místo abyste trávili hodiny v autě, můžete si užít více zábavy na Lipně. A že je na Lipně s dětmi co dělat! Čeká na vás Stezka korunami stromů, Království lesa, bobová dráha, půjčovny šlapadel a lodiček, a to zdaleka není všechno. A co teprve koupání v křišťálově čisté vodě Lipna? Prostě ideální dovolená s dětmi.

Veřejná doprava: autobusy a vlaky

Lipno nad Vltavou a jeho okolí je skvěle dostupné i bez auta. Autobusy jezdí pravidelně z větších měst jako jsou České Budějovice, Český Krumlov nebo Prachatice. Cesta autobusem je pohodlná a z oken můžete obdivovat krásy šumavské krajiny. Pro cestování s dětmi je autobus ideální volbou, protože si můžou hrát, kreslit nebo se dívat na pohádky. Na Lipně a v jeho okolí jezdí také vlaky. Vlaková zastávka Lipno nad Vltavou je vzdálená jen pár minut chůze od jezera. Vlaky jsou pohodlné a rychlé a cesta s dětmi tak uteče jako voda. Ať už se rozhodnete pro autobus nebo vlak, na Lipně si užijete dovolenou bez starostí s parkováním a dopravou.

Cyklostezky: ideální pro rodiny

Lipno je cyklistický ráj pro rodiny s dětmi. Najdete tu desítky kilometrů cyklostezek vhodných pro všechny věkové kategorie a úrovně zdatnosti. Vydejte se třeba po lipenské Jezerní cyklostezce, která vás provede kolem celého jezera a nabídne nádherné výhledy na vodní hladinu i okolní šumavskou krajinu. Pro menší děti je ideální Stezka korunami stromů Lipno, která je dlouhá necelý kilometr a je sjízdná i s kočárkem. Z vyhlídkové věže na trase se vám naskytne úchvatný panoramatický výhled na Lipno i Alpy. Pokud hledáte dobrodružnější zážitek, vyzkoušejte Singltrek pod Frýdavou, síť lesních stezek určených pro horská kola. Pro rodiny s dětmi je tu připravena speciální trasa s mírnějším profilem. Ať už si vyberete jakoukoli cyklostezku, dovolená na Lipně s dětmi na kole bude nezapomenutelným zážitkem.

lipno dovolená s dětmi

Půjčovny kol: široká nabídka

Lipno je cyklistický ráj, a to i pro rodiny s dětmi. Ať už plánujete pohodovou vyjížďku podél jezera, nebo se chcete vydat na náročnější trasu Šumavskými lesy, půjčovny kol vám usanou všechny potřeby. K dispozici jsou kola pro dospělé všech velikostí, dětská kola, dětské sedačky, a dokonce i elektrokola, která vám usnadní výšlap do kopce.

Většina půjčoven nabízí flexibilní možnosti pronájmu, ať už potřebujete kolo na pár hodin, na celý den, nebo na celý týden. Personál půjčoven vám rád poradí s výběrem vhodné cyklotrasy a poskytne vám mapu. Nezapomeňte se zeptat na cyklistické stezky vhodné pro rodiny s dětmi. Tyto stezky jsou obvykle dobře značené, bezpečné a nabízejí krásné výhledy.

Kromě kol si v některých půjčovnách můžete zapůjčit i koloběžky, inline brusle, nebo elektrolodě. Dovolená na Lipně s dětmi tak může být plná zábavy a aktivního odpočinku.

Lodní doprava: plavby po jezeře

Lipno je ráj pro vodní sporty a plavby lodí nejsou výjimkou. Vybrat si můžete z široké nabídky výletních lodí, které brázdí hladinu jezera a nabízejí nezapomenutelné výhledy na okolní kopce a šumavskou přírodu. Děti nadchne plavba historickým parníkem Lipno, který jim připomene pirátské pohádky. Pro dobrodružnější povahy se nabízí možnost pronájmu lodičky či šlapadla a prozkoumání skrytých zátok a zákoutí jezera na vlastní pěst. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, plavba po Lipně bude nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Děti se zabaví pozorováním ryb a vodního ptactva, rodiče si užijí klid a pohodu na palubě lodi.

Plavby po Lipně jsou ideální aktivitou pro rodiny s dětmi, které hledají zábavu i relaxaci zároveň. Ať už se rozhodnete pro organizovaný výlet lodí nebo si pronajmete vlastní plavidlo, čeká vás den plný nezapomenutelných zážitků.

Výlety do okolí: krásy Šumavy

Lipno je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou s dětmi a nabízí nepřeberné možnosti výletů do malebné Šumavy. Okolní krajina láká k objevování panenské přírody, historických památek i zábavních parků.

lipno dovolená s dětmi

Pro milovníky pěší turistiky se nabízí nespočet tras s různou náročností. Vydejte se například na Stezku korunami stromů Lipno, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na Lipenské jezero a okolní vrcholky. Děti nadchne interaktivní stezka s naučnými panely a adrenalinový tobogán.

Pokud preferujete cyklovýlety, Lipensko vás potěší hustou sítí cyklostezek vedoucích kolem jezera i do okolních lesů. Vydat se můžete například po Jezerní cyklostezce, která je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

Za návštěvu stojí také historické město Český Krumlov, zapsané na seznamu UNESCO. Projděte se úzkými uličkami, obdivujte malebná zákoutí a navštivte majestátní zámek. Děti jistě ocení návštěvu Muzea loutek nebo interaktivní expozice v Regionálním muzeu.

Rodinnou zábavu si užijete v Království lesa na Lipně, kde na vás čekají lanová centra, prolézačky, skluzavky a další atrakce. Děti se vyřádí i v Aquaworldu Lipno s bazény, tobogány a wellness centrem.

Šumava nabízí nepřeberné možnosti pro aktivní dovolenou s dětmi. Ať už se vydáte na túru, cyklovýlet nebo za poznáním historických památek, Lipno a jeho okolí vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Lipno je jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Vzduch voní jehličím, voda láká ke koupání a na břehu čeká spousta dobrodružství. Děti si užijí stezky v korunách stromů, projížďky na lodičkách i stavění hradů z písku. A rodiče? Ti si konečně odpočinou od každodenního shonu.

Eliška Nováková

Aquapark Frymburk: zábava pro děti

Aquapark Frymburk je ráj pro děti a ideální místo, kam vyrazit za zábavou během dovolené na Lipně. Děti se tu vyřádí na tobogánech, skluzavkách a vodních atrakcích všeho druhu. Pro nejmenší je tu připravený dětský bazének s vodním hřištěm a spoustou hraček. Starší děti si užijí adrenalinové jízdy na tobogánech, jako je například Anakonda nebo Kamikadze. Pro klidnější zábavu je tu pak k dispozici divoká řeka nebo relaxační bazén s masážními tryskami. Aquapark Frymburk nabízí zábavu pro celou rodinu a je skvělým tipem na výlet během dovolené na Lipně s dětmi.

Dovolená na Lipně s dětmi nemusí být jen o koupání. V okolí Lipna na vás čeká spousta dalších atrakcí, jako jsou cyklostezky, turistické trasy, lanové centrum nebo Stezka korunami stromů.

Stezka korunami stromů: nezapomenutelný zážitek

Lipno je skvělá volba pro rodinnou dovolenou a Stezka korunami stromů je zážitek, na který budou vaše děti dlouho vzpomínat. Nachází se jen kousek od Lipenské přehrady a nabízí úchvatné výhledy na okolní šumavskou krajinu. Procházka po dřevěné stezce, která se vine mezi korunami stromů, je dobrodružstvím pro malé i velké. Děti si užijí interaktivní prvky a naučné panely, které jim zábavnou formou přiblíží život v lese. Pro ty nejmenší je tu připravena zábavná stezka s překážkami. A pokud se vám z výšky zatočí hlava, můžete si odpočinout v restauraci s krásným výhledem.

lipno dovolená s dětmi

Výlet na Stezku korunami stromů je ideální aktivitou pro rodiny s dětmi, které hledají zábavu a poznání v jednom. Nezapomeňte si vzít fotoaparát, abyste si uchovali vzpomínky na tento nezapomenutelný zážitek.

Hrad Rožmberk: historie a tajemno

Hrad Rožmberk se tyčí nad Vltavou už od 13. století a nabízí fascinující pohled do historie pro celou rodinu. Děti budou nadšené z prohlídky hradních komnat s dobovým nábytkem a zbraněmi, která jim přiblíží život na středověkém hradu. Prohlídkové okruhy jsou uzpůsobeny i těm nejmenším, takže se nemusíte bát, že by se děti nudily. Okolí hradu je jako stvořené pro rodinné procházky a pikniky s nádhernými výhledy na šumavskou krajinu. Z Rožmberku se také snadno dostanete k dalším atrakcím Lipenska, jako je Stezka korunami stromů nebo Hrad Červená Lhota. Ať už hledáte dobrodružství, nebo odpočinek v přírodě, dovolená na Lipně s dětmi a návštěva hradu Rožmberk bude nezapomenutelným zážitkem.

Grafitový důl: dobrodružství pro malé i velké

Výlet na Lipno s dětmi není jen o vodě a plážích. Co takhle spojit pobyt v přírodě s trochou dobrodružství a poznání? Grafitový důl nabízí nevšední zážitek pro malé i velké. Jen si to představte: nasadit si helmu s čelovkou a vydat se do tajemného podzemí. Děti budou nadšené z jízdy důlním vláčkem a zaručeně je uchvátí příběhy o těžbě grafitu. Dozví se, jak se grafit používal dříve a k čemu všemu slouží dnes. Prohlídka dolu je zábavou i poučením zároveň a slibuje nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. A kdo ví, třeba objevíte i skrytého permoníka!

Pěší turistika: trasy pro rodiny s dětmi

Lipno je ráj pro rodiny s dětmi a pěší turistika je skvělý způsob, jak si užít krásnou šumavskou přírodu. Pro ty nejmenší jsou ideální nenáročné stezky kolem jezera, například Stezka korunami stromů s úchvatnými výhledy nebo naučná stezka Čertova stěna s pohádkovými postavami. Starší děti zvládnou i delší túry, třeba na Vítkův Hrádek s nádherným výhledem na Lipno nebo na Medvědí stezku s interaktivními prvky. Nezapomeňte na svačinu a pití a užijte si společný čas v přírodě!

lipno dovolená s dětmi

Lipenské pláže: koupání a vodní sporty

Lipno je ráj pro rodiny s dětmi, a to zejména díky svým krásným plážím a nepřebernému množství vodních sportů. Děti se vyřádí na písčitých plážích s pozvolným vstupem do vody, kde si můžou stavět hrady z písku a bezstarostně dovádět. Rodiče ocení upravené pláže s občerstvením, půjčovnami sportovního vybavení a sociálním zařízením. Pro ty nejmenší jsou tu dětská hřiště a atrakce.

Ať už se rozhodnete pro pláž v Lipně nad Vltavou, Černé v Pošumaví nebo Frymburku, čeká vás nezapomenutelný zážitek. Na Lipně si užijí i milovníci vodních sportů. Můžete si tu vyzkoušet windsurfing, jachting, paddleboarding, vodní lyžování nebo si půjčit šlapadlo či loďku a užít si pohodovou plavbu po hladině jezera. Pro adrenalinové nadšence je tu možnost vyzkoušet si wakeboarding v jednom z wake parků.

Po dni stráveném u vody si můžete dopřát procházku po okolí a užít si krásy šumavské přírody. Lipno je ideální destinací pro rodinnou dovolenou plnou zábavy, odpočinku a nezapomenutelných zážitků.

Restaurace a kavárny: dětská menu

Plánujete dovolenou na Lipně s dětmi a přemýšlíte, kde se dobře najíte? Lipno je na rodiny s dětmi skvěle připraveno a nabízí širokou škálu restaurací a kaváren s dětskými menu. Najdete tu klasiku jako smažený sýr s hranolkami, ale i zdravější varianty jako kuřecí řízek s bramborovou kaší nebo těstoviny s rajčatovou omáčkou. Mnoho podniků se také pyšní specialitami pro nejmenší, jako jsou palačinky, lívance nebo domácí buchty.

Srovnání ubytování pro dovolenou na Lipně s dětmi
Vlastnost Hotel A Apartmán B Chata C
Vzdálenost od Lipna (km) 1 5 0.5
Dětské hřiště Ano Ne Ano
Bazén Ano (venkovní) Ne Ne
Cena za noc (Kč) 2500 1500 2000

Při výběru restaurace se nezapomeňte podívat i na to, zda nabízí dětský koutek. Ten vaše ratolesti zabaví, zatímco vy si v klidu vychutnáte svůj oběd nebo večeři. Dětské koutky na Lipně bývají často vybaveny prolézačkami, skluzavkami, hračkami a někdy i herními konzolemi.

lipno dovolená s dětmi

Ať už hledáte rychlý oběd nebo poklidnou večeři, na Lipně si s dětmi určitě pochutnáte. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky restaurací a kaváren. Dobrou chuť!

Ubytování: hotely, penziony, apartmány

Lipno nabízí širokou škálu ubytování pro rodiny s dětmi, od luxusních hotelů po útulné penziony a apartmány. Pokud hledáte komfort a pohodlí, hotely u Lipna jsou skvělou volbou. Mnoho z nich nabízí dětské koutky, hřiště, animační programy a bazény s dětskými sekcemi. Některé hotely se dokonce specializují na rodiny s dětmi a poskytují služby jako dětské postýlky, židličky a hlídání dětí. Penziony jsou ideální pro ty, kteří preferují komornější atmosféru. Často nabízejí prostorné pokoje s možností přistýlky pro děti a zahrady s prostorem pro hry. Apartmány pak poskytují maximální soukromí a flexibilitu. Můžete si vařit sami a přizpůsobit si denní režim podle potřeb vašich dětí. Vybírat můžete z apartmánů v blízkosti jezera, v klidnějších lokalitách nebo přímo na sjezdovkách. Ať už zvolíte jakýkoli typ ubytování, Lipno vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou s dětmi.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: lipno dovolená s dětmi | dovolená na lipně s dětmi