Dovolená v Německu: Užijte si krásy našich sousedů

Dovolená V Německu

Bavorské Alpy a jezera

Bavorské Alpy se pyšní nejenom impozantními vrcholky, ale i křišťálově čistými jezery, která jim dodávají pohádkovou atmosféru. Jezero Königssee okouzlí strmými skalnatými stěnami, které se zrcadlí v jeho hladině. Pro romantickou atmosféru se vydejte na plavbu lodí k poutnímu kostelu sv. Bartoloměje. Pokud hledáte klid a odpočinek, zavítejte k jezeru Tegernsee, obklopenému zelenými loukami a malebnými vesničkami. Pro milovníky vodních sportů je ideální jezero Starnberger See, které nabízí dostatek prostoru pro plachtění, windsurfing nebo jízdu na šlapadlech. Ať už se rozhodnete pro relaxaci u vody, horskou turistiku nebo projížku na kole, Bavorské Alpy a jezera vám zaručí nezapomenutelný zážitek.

Romantická cesta po Rýnu

Řeka Rýn je odjakživa symbolem romantiky a inspirací pro umělce, básníky i hudebníky. Protéká malebnou krajinou plnou vinic, strmých svahů a hradů tyčících se na vrcholcích kopců. Romantická plavba lodí po Rýnu je nezapomenutelným zážitkem. Během plavby se vám naskytnou úchvatné výhledy na hrady jako je Reichsburg v Cochemu, zámek Stolzenfels a zříceninu hradu Drachenburg. Místní vinaři lákají na ochutnávku vín ve svých sklípcích. Projděte se romantickými uličkami měst jako je Rüdesheim, St. Goar nebo Bacharach. Užijte si plavbu lodí, ochutnejte místní speciality a nechte se unést romantickou atmosférou Rýna.

Berlín: Historie a pulzující město

Berlín, hlavní město Německa, se pyšní bohatou a fascinující historií, která se odráží v jeho architektuře, muzeích a památkách. Od Braniborské brány po pozůstatky Berlínské zdi, město nese stopy minulosti a zároveň se dynamicky rozvíjí do budoucnosti. Berlín je tavícím kotlem kultur a národností, což se projevuje v jeho pulzující umělecké scéně, rozmanité gastronomii a živé atmosféře. Návštěvníci si mohou užít procházky po historických čtvrtích, objevovat skryté kouty a nasávat atmosféru moderního velkoměsta. Berlín je zkrátka město, které má co nabídnout každému.

Černý les a pohádková atmosféra

Černý les, s jeho hustými smrkovými lesy zahalenými do tajemné mlhy, je místem, kde se realita prolíná s pohádkou. Procházka mezi staletými stromy, jejichž koruny brání slunečním paprskům v průniku, ve vás vyvolá pocit, jako byste se ocitli v jiném světě. Šumění listí, zpěv ptáků a občasné prasknutí větve pod nohama dotváří magickou atmosféru. Není divu, že se Černý les stal inspirací pro mnoho pohádek a legend, které se dědí z generace na generaci.

Drážďany: Perla na Labi

Drážďany, pyšně se tyčící nad řekou Labe, právem nosí přízvisko "Florencie na Labi". Město, jehož krása v minulosti učarovala králům a umělcům, dnes okouzluje návštěvníky z celého světa. Barokní architektura, rozsáhlé sbírky umění a pohnutá historie se zde snoubí v jedinečný celek. Dominantou města je bezesporu Zwinger, skvost barokní architektury, který sloužil jako oranžérie a dnes hostí muzea a galerie. Procházka historickým centrem vás zavede k Semperově opeře, Rezidenčnímu zámku a kostelu Frauenkirche, jehož obnova se stala symbolem míru a usmíření.

Hamburk: Přístav a kosmopolitní duch

Hamburk, město na severu Německa, je známé jako brána do světa. Jeho rušný přístav na řece Labi je jedním z největších v Evropě a po staletí slouží jako důležitý obchodní uzel. Hamburk dýchá kosmopolitní atmosférou, kterou utváří rozmanitá směsice kultur a národností. Historické sklady Speicherstadt, dnes zapsané na seznamu UNESCO, svědčí o bohaté minulosti města. Procházka po promenádě Landungsbrücken nabídne úchvatný výhled na Labe a moderní čtvrť HafenCity. Hamburk je také městem zeleně a parků, kde si každý najde své místo pro odpočinek.

Gastronomie: Pivo, klobásy a preclíky

Česká republika je proslulá svým pivem, a to právem. Zlatavý mok se tu vaří po staletí a jeho chuť je světoznámá. Ať už dáváte přednost ležáku plzeňského typu nebo raději ochutnáváte speciály z minipivovarů, na své si tu přijde každý. K pivu neodmyslitelně patří i něco k zakousnutí. Klasikou jsou klobásy, ať už ve formě utopenců v pivní marinádě nebo grilované s hořčicí a křenem. Další stálicí českých hospod jsou preclíky. Tyto křupavé slané pochoutky se skvěle hodí k pivu a uspokojí i větší hlad.

Tipy na ubytování a cestování po Německu

Německo nabízí nepřeberné možnosti ubytování, od luxusních hotelů po útulné penziony. Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, zkuste hostely nebo Airbnb. Prozkoumejte Německo autem a užijte si malebné silnice. Pokud preferujete vlak, využijte hustou železniční síť. Ve městech se snadno dopravíte metrem, tramvají nebo autobusem. Nezapomeňte na jízdenky, kontroly jsou časté.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: MilosVancura

Tagy: dovolená v německu | informace o dovolené v německu