Azory dovolená: Objevte ráj uprostřed Atlantiku

Azory Dovolená

Kdy na Azory

Azory se dají navštívit celoročně, ale nejlepší doba pro dovolenou je od května do října. V tomto období panuje na ostrovech příjemné subtropické počasí s teplotami vzduchu i vody okolo 25 °C. Pokud preferujete turistiku a objevování přírody, ideální dobou pro návštěvu Azorských ostrovů je jaro. V tuto roční dobu se krajina zahalí do pestrých barev kvetoucích hortenzií a azalek. Naopak milovníci vodních sportů si užijí letní měsíce, kdy je moře ideálně prohřáté pro koupání, šnorchlování nebo potápění. V zimě teploty neklesají pod 15 °C, ale počasí je deštivější a větrnější.

Počasí na Azorách

Azorské ostrovy se mohou pochlubit příjemným, subtropickým podnebím s mírnými teplotami po celý rok. Díky Golfskému proudu zde nejsou žádné extrémní výkyvy teplot. V létě se průměrné teploty pohybují mezi 24-28 °C, zatímco v zimě neklesají pod 15 °C. Teplota vody se pohybuje od 17 °C v zimě do 24 °C v létě. Počasí na Azorách je ale známé svou proměnlivostí a během jednoho dne můžete zažít slunce, déšť i mlhu. Nejdeštivější měsíce jsou od listopadu do března, ale i tehdy se můžete těšit na mnoho slunečných dní.

Jak se na Azory dostat

Nejjednodušší cesta na Azory vede letecky, a to s přestupem v Lisabonu. Z Prahy existují pravidelné linky na lisabonské letiště, odkud létají vnitrostátní spoje na Azory několikrát denně. Let z Lisabonu na největší ostrov São Miguel trvá přibližně 2,5 hodiny. Další možností je let s přestupem v některém z evropských měst, například v Amsterdamu, Frankfurtu nebo Paříži. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, proto je vhodné rezervovat letenky s dostatečným předstihem.

Ceny na Azorách

Azory jsou sice rájem na zemi, ale připravte se na to, že si za tenhle ráj trochu připlatíte. Oproti pevninskému Portugalsku jsou ceny o něco vyšší, a to hlavně kvůli nutnosti dovážet většinu zboží. Počítejte s tím, že za jídlo v restauraci dáte o něco víc než v Lisabonu a za ubytování si taky připlatíte. Na druhou stranu, krásná příroda a klid, který na Azorách najdete, za to rozhodně stojí. Pokud chcete ušetřit, zkuste si vařit sami a vybírejte ubytování v menších penzionech. I s omezeným rozpočtem si pobyt na Azorách užijete.

Ubytování na Azorách

Azory nabízejí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Pokud hledáte luxusní zážitek, najdete zde několik pětihvězdičkových hotelů s úchvatným výhledem na oceán a prvotřídními službami. Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou k dispozici cenově dostupné penziony, hostely a apartmány k pronájmu. Mnoho ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti populárních turistických atrakcí, jako jsou termální lázně, vyhlídky na sopky a malebné vesničky. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, na Azorech se budete cítit jako doma. Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností a přátelským přístupem.

Jídlo na Azorách

Azorská kuchyně je stejně svůdná jako samotné ostrovy. Díky své poloze v Atlantiku jsou mořské plody středem talíře. Čerstvě ulovený tuňák, mečoun a kanic se grilují k dokonalosti a podávají se s lahodnou dávkou milho frito, smažené kukuřičné kaše. Co by to bylo za Azory bez ochutnání Cozido das Furnas, vydatného guláše pomalu vařeného v geotermálním žáru sopečné země? Pro milovníky masa je zde alcatra, dušené hovězí maso marinované ve víně a česneku. Nezapomeňte si pochutnat na ananasu z Azorských ostrovů, který je pro svou sladkost a šťavnatost proslulý po celém světě.

Aktivity na Azorách

Azory jsou rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Vydejte se na pěší túru sopečnou krajinou, obdivujte kaskádovité vodopády nebo se vykoupejte v horkých pramenech. Prozkoumejte podmořský svět při potápění nebo šnorchlování a pozorujte velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí. Adrenalinoví nadšenci si užijí canyoning, paragliding nebo jízdu na kajaku. Na své si přijdou i milovníci golfu, cyklistiky nebo jízdy na koni. Po dni plném zážitků si odpočiňte v termálních lázních a vychutnejte si lahodnou azorskou kuchyni.

Tipy na výlety

Máte chuť na výlet a nevíte kam vyrazit? Možností je nespočet! Co takhle prozkoumat krásy Českého Švýcarska a pokořit Pravčickou bránu? Nebo se raději vydáte po stopách historie na majestátní Karlštejn? Milovníci vína si přijdou na své na jižní Moravě, kde na ně čekají malebné vinice a sklípky. Pokud toužíte po relaxaci, zamiřte do lázní. Karlovy Vary, Mariánské Lázně či Luhačovice nabízejí jedinečnou atmosféru a léčivé prameny. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, nezapomeňte si výlet užít plnými doušky!

Publikováno: 07. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: azory dovolená | informace o dovolené na azorách