Zážitky v O2 areně: Víc než jen hokej!

Calin 02 Arena

O2 arena: Sportovní a kulturní stánek

O2 arena v Praze, dříve známá jako Sazka arena, je multifunkční hala, která se nachází v pražské Libni. Tato impozantní stavba, otevřená v roce 2004, se stala dominantou pražského panoramatu a synonymem pro sportovní a kulturní události nejvyšší úrovně.

S kapacitou až 18 000 diváků pro koncerty a 17 360 pro hokejová utkání patří O2 arena mezi největší kryté arény v Evropě. Její moderní vybavení a variabilita prostoru ji předurčují k pořádání široké škály akcí, od sportovních klání přes hudební koncerty až po kongresy a veletrhy.

V historii O2 areny se zapsaly nespočetné sportovní události světového formátu. V roce 2004 hostila Mistrovství světa v hokeji, které vyvrcholilo nezapomenutelným triumfem kanadského výběru. O dva roky později se stala dějištěm Mistrovství světa v basketbalu mužů, kde Španělsko slavilo historický titul. V roce 2015 se O2 arena stala dějištěm Mistrovství světa v hokeji a v roce 2024 bude hostit zápasy základní skupiny a vyřazovací boje Mistrovství světa v hokeji.

Kromě sportovních událostí je O2 arena vyhledávaným místem pro koncerty světových hvězd populární hudby. Své umění zde předvedly legendy jako Madonna, Rolling Stones, Bruce Springsteen, U2, Beyoncé, Lady Gaga, Adele a mnoho dalších. Koncerty v O2 areně se vyznačují skvělou atmosférou, špičkovým zvukem a nezapomenutelnými zážitky.

O2 arena se stala nedílnou součástí kulturního a společenského života v Praze. Její význam přesahuje hranice České republiky a potvrzuje tak pozici Prahy jako moderní metropole s bohatou nabídkou sportovních a kulturních akcí.

Kapacita a dostupnost arény

O2 arena v Praze patří k největším víceúčelovým halám v Evropě. Její kapacita se liší v závislosti na typu akce, která se v ní koná. Pro hokejové zápasy pojme až 17 360 diváků, čímž se řadí mezi největší hokejové stadiony v Česku. Pro koncerty a jiné kulturní akce se kapacita arény pohybuje až okolo 18 000 míst. Tato variabilita umožňuje pořádat v O2 areně širokou škálu akcí, od sportovních klání až po hudební vystoupení světových hvězd. Díky své poloze v centru Prahy a výborné dopravní dostupnosti je O2 arena snadno dosažitelná jak pro obyvatele Prahy, tak i pro návštěvníky z jiných měst a zemí.

Ubytování v blízkosti O2 areny

O2 arena láká na koncerty, sportovní utkání a další akce tisíce návštěvníků. Pokud se chystáte na akci do O2 areny a hledáte ubytování v její blízkosti, máte na výběr z mnoha možností.

V docházkové vzdálenosti od O2 areny se nachází několik hotelů. Mezi nejbližší patří hotel Courtyard by Marriott Prague Airport a hotel Holiday Inn Prague Airport. Tyto hotely nabízejí komfortní ubytování s veškerým vybavením, které byste od hotelu této kategorie očekávali.

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, můžete zvolit ubytování v penzionu nebo hostelu. V okolí O2 areny se nachází několik penzionů a hostelů, které nabízejí ubytování za příznivé ceny.

Další možností je ubytování v apartmánu. V Praze je k dispozici široká nabídka apartmánů k pronájmu, a to i v blízkosti O2 areny. Ubytování v apartmánu vám poskytne větší soukromí a flexibilitu.

Při výběru ubytování v blízkosti O2 areny je vhodné zvážit vaše finanční možnosti, požadavky na komfort a vzdálenost od haly. Pokud si rezervujete ubytování s dostatečným předstihem, máte větší šanci získat výhodnější cenu a vybrat si z více možností.

Stravování v okolí arény

V bezprostřední blízkosti O2 areny se nachází široká škála stravovacích zařízení, která uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Ať už máte chuť na rychlé občerstvení před koncertem nebo si chcete vychutnat poklidnou večeři po sportovním utkání, v okolí arény najdete vše, na co si vzpomenete.

Pro milovníky rychlého občerstvení je k dispozici několik fast foodových řetězců, jako je McDonald's, KFC nebo Burger King. Pokud dáváte přednost něčemu zdravějšímu, můžete zvolit některou z restaurací s nabídkou salátů, baget nebo sendvičů. V okolí arény se nachází také několik pizzerií a restaurací s italskou kuchyní.

Pro ty, kteří hledají něco speciálního, je k dispozici několik restaurací s mezinárodní kuchyní. Můžete si pochutnat na sushi, thajských specialitách nebo indickém kari. V okolí arény se nachází také několik restaurací s českou kuchyní, kde si můžete dát klasické knedlo-vepřo-zelo nebo svíčkovou na smetaně.

Pokud si chcete dát jen něco malého k pití, v okolí arény najdete několik kaváren a barů. Můžete si dát šálek kávy, sklenku vína nebo si vybrat z široké nabídky míchaných nápojů. V letních měsících je k dispozici také několik zahrádek, kde si můžete vychutnat svůj nápoj pod širým nebem.

Ať už si vyberete jakoukoli variantu, stravování v okolí O2 areny vás jistě nezklame. Díky široké nabídce restaurací a barů si zde každý najde to své.

Tipy na výlety po Praze

Pokud se chystáte na akci do O2 areny a hledáte tipy na výlety v Praze, máte štěstí! Tato moderní aréna se nachází v srdci čtvrti Libeň, která sama o sobě nabízí spoustu zajímavostí. Jen pár minut chůze od O2 areny se nachází Galerie Harfa, obchodní centrum s množstvím obchodů a restaurací. Pokud máte chuť na procházku parkem, zamiřte do nedalekého parku Podvinní s krásným výhledem na Prahu.

Pro milovníky historie je tu Libeňský zámek, který dnes slouží jako muzeum. V jeho blízkosti se nachází i Thomayerovy sady, ideální místo pro odpočinek po náročném dni. A pokud toužíte po nevšedním zážitku, navštivte pražskou ZOO, která se nachází jen kousek od O2 areny.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, věřím, že si pobyt v Praze užijete.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: calin 02 arena | název místa nebo události