Výbava na kempování – Vybavte se na pobyt v přírodě

Chystáte se na dlouhodobější pobyt v přírodě? Potom vezměte trekové hole, sbalte si vše potřebné a vyrazte. Jestliže jde o jeden z Vašich prvních výletů tohoto typu, určitě Vám přijde vhod pár praktických rad spojených s vybavením. Ano, výbava na kempování hraje důležitou roli a rozhoduje o tom, jak si takovou dovolenou ve výsledku užijete.

Začněte u vhodného oblečení

Výbava na kempování, to je také kvalitní oblečení a obuv. Zvolte pohodlné pohorky a kvalitní ošacení. Funkční prádlo a jeho dostatek v případě promočení je určitě na místě. Berte v potaz fakt, že budete přebývat v divoké přírodě pod stanem. Podstatná je také nepromokavá bunda. Sbalte si vše tak, abyste se dokázali poskládat do Vámi připravené krosny nebo velkého batohu.

Výbava na kempování od A až do Z

Vezměte na vědomí i to, že se chystáte do přírody. To znamená, mimo obytné domy a lidi. Základem všeho je tedy dostatečně vybavená lékárnička pro případ, že by se Vám cokoliv stalo. Základní ošetření byste měli zvládnout sami. A jaká další výbava na kempování pro Vás bude důležitá? O tom se více rozepíšeme v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Kde budete spát?

V rámci balení neopomínejte na to, kde budete spát. Pokud to bude v přírodě, pak by Vám rozhodně neměl chybět vhodně zvolený stan, spacák a karimatka. Tyto tři věci považujte za základ.

Na čem budete vařit?

Základem každého schopného trampa je malý plynový vařič. Ten je snadno přenosný a má malou hmotnost. Dále je to i základní nádobí.

Z čeho budete pít?

Vody mějte vždy dostatečnou zásobu. Existují různé nádoby na vodu nebo můžete využít klasické PET láhve.

Co dalšího se Vám může hodit?

Pokud budete mít prostorové kapacity, vhod přijde i skládací nábytek.

Na co jiného byste rozhodně neměli zapomínat?

Jako správní trampové si pořiďte baterku nebo čelovku. Podstatnou součástí výbavy na kempování je také nůž. S tím se obejdete nejenom při vaření, ale také při rozdělávání ohně a mnohých dalších činnostech.