Příruční zavazadlo do letadla – Pohlídejte si jeho rozměry

Chystáte se letadlem do zahraničí, kde se budete věnovat vysokohorské turistice? Potom si nezapomeňte sbalit všechno potřebné. K tomu můžete využít dvou typů zavazadel. Jedním z nich jsou velké kufry, které odložíte do zavazadlového prostoru letadla. Tím druhým je příruční zavazadlo. To můžete mít u sebe na palubě.

  • Jinak zvané kabinové zavazadlo.
  • Může mít podobu kufru i batohu.
  • Existují limity u různých leteckých společností.

Příruční zavazadlo těch správných rozměrů

Pokud jde o příruční zavazadlo do letadla, nemůžete si pochopitelně vzít kufr, jaký se Vám zlíbí. To rozhodně ne. V tomto směru platí jistá pravidla týkající se nejenom rozměrů, ale i hmotnosti. Každá letecká společnost má trochu jiné požadavky na tento typ příručního zavazadla. O tom se ostatně můžete přesvědčit v níže prezentované tabulce.

AerolinkyMaximální velikost
Czech Airlines55 x 45 x 25 cm
Wizz Air55 x 40 x 23 cm
Vueling55 x 40 x 20 cm
Emirates55 x 38 x 20 cm
Maximální velikosti příručních zavazadel u leteckých společností.

Dalším důležitým parametrem je hmotnost, která se v průměru pohybuje mezi sedmi až deseti kilogramy. U vyšší vah je to způsobeno tím, že kromě příručního zavazadla si se sebou do letadla můžete vzít také kabelku nebo notebook.

Jakou zvolit cestovní bagáž?

Rozhodnete-li se pořídit si zavazadlo tohoto typu, máte pochopitelně na výběr. Jednou z variant jsou textilní zavazadla. Ta sází na nízkou hmotnost, cenovou dostupnost a celkovou tvárnost. Mnohem bytelnější jsou skořepinová zavazadla. Do nich můžete uložit i křehčí věci. Jsou nepromokavá, těžší a mohou se při přepravě v letadle poškrábat. Výsledná volba tak bude na Vašich preferencích.

Příruční zavazadlo a jeho doplňky

Zavazadla tohoto typu byste neměli vybírat jenom podle výsledného vzhledu. Přihlížejte i k těm nejmenším detailům. Vzhledem k tomu, že kufr nebo batoh budete potřebovat na cestování, důležitým parametrem je zámek. Příruční zavazadla bývají velice často vybavena praktickým TSA zámkem a podobnými věcmi. Vhod Vám přijde i organizovaný úložný prostor. Tohle všechno a mnohé další na cestách oceníte.