Objevte kouzlo skryté vesničky Klokočí

Klokoci

Doprava do Klokočí

Klokočí je malebná vesnička, takže se sem moc autobusů nehrne. Nejlepší je dorazit vlastním autem, ať už se sem chystáte z Prahy, Brna nebo Ostravy. Cesta autem vám zabere zhruba 2-3 hodiny v závislosti na výchozím bodě a dopravní situaci. Pokud se rozhodnete pro veřejnou dopravu, nejbližší vlaková stanice je v Turnově. Z Turnova pak můžete jet autobusem, ale počítejte s tím, že spoje nejezdí příliš často. Doporučujeme proto zkontrolovat si aktuální jízdní řády. Pro dobrodružnější povahy je tu možnost i pěší turistiky. Z okolních vesnic vedou do Klokočí značené turistické trasy, které vás provedou krásnou krajinou Českého ráje.

Tipy na výlety

Praha je srdcem České republiky a nabízí nepřeberné množství památek i zábavy. Vydejte se na procházku na Pražský hrad, projděte se po Karlově mostě a užijte si kouzelnou atmosféru Starého Města. Milovníci umění by neměli vynechat návštěvu Národní galerie a pro rodiny s dětmi je tu úžasná Zoologická zahrada Praha.

Krkonoše

Krkonoše lákají na horskou turistiku a nádherné výhledy. Vyšlápněte si na Sněžku, nejvyšší horu České republiky, a pokochejte se panoramatickými výhledy. V zimě si užijete lyžování v jednom z mnoha lyžařských středisek.

Moravský kras

Moravský kras okouzlí milovníky jeskyní a podzemních krás. Prozkoumejte Punkevní jeskyně s plavbou po říčce Punkvě a navštivte propast Macocha, jeden z nejhlubších propastí ve střední Evropě.

Turistika a cykloturistika

Na své si u nás přijdou milovníci turistiky i cykloturistiky. Malebná krajina láká k procházkám lesy, loukami i podél rybníků. Pro cyklisty je připravena síť cyklostezek vedoucích po rovině i do mírnějších kopců. Vydejte se třeba na kole po stopách historie a navštivte zříceniny hradů nebo zámečků. Po aktivním dni si odpočiňte u dobrého jídla a piva v některé z hospůdek.

Ubytování v Klokočí

Klokočí, malebná vesnička v srdci Českého ráje, nabízí širokou škálu ubytování pro každého cestovatele. Ať už hledáte komfortní hotel, útulný penzion nebo klidný kemp, v Klokočí si vyberete. Mnoho ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti dominantních skalních útvarů, které jsou pro Klokočí typické. Po dni stráveném turistikou si tak můžete vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu přímo z okna vašeho pokoje. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici apartmány s kuchyňkou a zahradou, kde si děti užijí spoustu zábavy. Klokočí je ideálním místem pro strávení aktivní dovolené v krásném prostředí Českého ráje.

Místní restaurace a kavárny

Naše malebná obec se pyšní několika skvělými restauracemi a kavárnami, které uspokojí chuťové pohárky každého. Začněte svůj den šálkem voňavé kávy a čerstvým pečivem v útulné kavárně U Lípy. Pokud toužíte po tradiční české kuchyni, restaurace U Staré Školy vás nadchne svými knedlíky a vepřovou pečení. Pro milovníky italských specialit je tu pizzerie La Piazza s širokou nabídkou pizz a těstovin. Ať už hledáte rychlý oběd nebo romantickou večeři, v naší obci si jistě vyberete.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: klokoci | informace o obci klokoci