Kam na dovolenou autem? Tipy na roadtrip snů!

Kam Na Dovolenou Autem

Krásy Česka: Tipy na roadtrip

Česko skrývá spoustu pokladů, které čekají na objevení. A jak lépe je prozkoumat než na roadtripu? Naplánujte si trasu napříč malebnými krajinami, zastavte se v historických městech a ochutnejte speciality regionální kuchyně. Vydejte se na jih Moravy a nechte se okouzlit vinicemi a sklípky. Prozkoumejte pohádkové hrady a zámky, jako je Karlštejn, Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou. Milovníci přírody si užijí pěší túry v Českém Švýcarsku, Krkonoších nebo na Šumavě. Ať už zvolíte jakoukoli trasu, nezapomeňte si užít pohodovou atmosféru a nechat se unášet krásami Česka.

Rakouské Alpy: Autem za horskou scenérií

Rakouské Alpy jsou jako stvořené pro cestování autem. Hustá síť kvalitních silnic vás zavede do úchvatných horských scenérií, malebných vesniček a k nespočtu turistických atrakcí. Mezi nejoblíbenější destinace patří Grossglockner Hochalpenstrasse s panoramatickými výhledy na nejvyšší horu Rakouska, Grossglockner, a ledovec Pasterze. Za návštěvu stojí také vysokohorská silnice Timmelsjoch Hochalpenstrasse, která spojuje rakouské Tyrolsko s italským Jižním Tyrolskem. Cestou vás čekají dechberoucí výhledy na zasněžené vrcholky hor a alpské louky. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát a užijte si nezapomenutelnou jízdu!

Chorvatské pobřeží: Cesta autem k moři

Chorvatsko je pro nás Čechy srdcovou záležitostí a cesta autem k moři je oblíbenou volbou. Nabízí se vám tak svoboda a flexibilita. Cestu si můžete naplánovat přesně podle svých představ a užít si krásy Slovinska nebo Rakouska. Nezapomeňte na dálniční známky! Cesta autem má ale i své nevýhody. Počítejte s možnými kolonami, a to hlavně v hlavní sezóně. Důležité je také zkontrolovat technický stav vašeho auta a nezapomenout na potřebné dokumenty.

Italská riviéra: Autem za sluncem a památkami

Italská riviéra, perla Středozemního moře, láká na azurové moře, malebná městečka a lahodnou kuchyni. Cesta autem skýtá svobodu a možnost objevovat skryté zátoky a horské vesničky s úchvatnými výhledy. Mezi nejkrásnější úseky patří Via Aurelia s panoramatickými výhledy na pobřeží. Za návštěvu stojí malebné přístavy Portofino a Cinque Terre, historická města Janov a Pisa s ikonickou šikmou věží. Cestou ochutnejte místní speciality jako pesto alla genovese, focaccia a lahodné víno z regionu Ligurie. Italská riviéra autem je nezapomenutelný zážitek plný slunce, krásných scenérií a italského temperamentu.

Slovinsko: Skryté skvosty na dosah ruky

Slovinsko, malá země s velkým srdcem, ukrývá nespočet pokladů čekajících na objevení. Za hranicemi známých turistických tras se rozprostírají panenské lesy, tyrkysová jezera a okouzlující vesničky. Vydejte se po stopách minulosti do malebných městeček jako Škofja Loka a Ptuj, kde se staletí snoubí s modernou. Pro milovníky aktivní dovolené je Slovinsko rájem. Vrcholky Julských Alp lákají k náročným trekům s dechberoucími výhledy, zatímco smaragdová řeka Soča nabízí adrenalinové zážitky na raftech a kajacích. A co teprve gurmánské speciality? Slovinská kuchyně si vás podmaní svou jednoduchostí a lahodnými chutěmi. Ochutnejte poctivé sýry, sušené maso "pršut" a zapijte to sklenkou lahodného slovinského vína. Slovinsko je zkrátka destinací, která vás překvapí svou rozmanitostí a krásou v každém ročním období.

Německé památky: Historie a kultura autem

Německo, země bohatá na historii a kulturu, nabízí nespočet památek, které čekají na prozkoumání. A co je lepšího způsobu, jak objevovat tuto fascinující zemi, než autem? Vydejte se na nezapomnutelnou cestu po Německu a zažijte jeho rozmanitost na vlastní kůži. Od impozantní Braniborské brány v Berlíně, symbolu sjednocení, až po romantický zámek Neuschwanstein, pohádkový hrad Ludvíka II. Bavorského, vás čeká nejedno překvapení. Prozkoumejte středověké uličky Rothenburgu ob der Tauber, navštivte památník Berlínské zdi a užijte si atmosféru vánočních trhů v Drážďanech. Ať už se vydáte kamkoli, Německo vás okouzlí svou krásou a historií.

Polsko: Autem k Baltu a do hor

Polsko nabízí cestovatelům autem pestrou škálu zážitků od písečných pláží Baltského moře po malebná pohoří. Cesta k Baltu vás provede malebnými vesničkami a historickými městy, jako je Gdaňsk s impozantní architekturou a bohatou historií. Milovníci vodních sportů ocení široké pláže a surfařské zátoky. Pro ty, kteří touží po horské turistice, jsou ideální Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou nebo Tatry s majestátními štíty a ledovcovými jezery. Cesty jsou v dobrém stavu a nabízejí pohodlnou jízdu. Nezapomeňte ochutnat tradiční polskou kuchyni v místních restauracích.

Publikováno: 01. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: kam na dovolenou autem | tipy na destinace pro dovolenou autem