Dovolená Německo: Kam vyrazit za zážitky?

Dovolená Německo

Autem po Německu: Pohodlí a svoboda

Německo láká na dovolenou autem. Silnice jsou perfektní, značení bezchybné a krajina pestrá. Vydejte se na sever k Baltu, prozkoumejte romantická údolí Mosely nebo se vydejte do Bavorska za pohádkovými hrady. Cestování autem vám dává svobodu. Zastavíte, kde se vám zlíbí, a upravíte si itinerář podle chuti. Užijte si piknik u jezera, objevte malebnou vesničku nebo se vydejte na nenáročnou túru. Autem se snadno dostanete i do méně známých koutů Německa. Objevte kouzlo starých měst, ochutnejte místní speciality a poznejte pohostinnost Němců. Plánujete dovolenou s dětmi? Německo nabízí spoustu zábavních parků, zoologických zahrad a dalších atrakcí. Cesta autem je pohodlná a děti se zabaví během jízdy. Nezapomeňte na dálniční známku, která je v Německu povinná. Pořiďte si ji online nebo na čerpacích stanicích. S autem se vaše dovolená v Německu stane nezapomenutelným zážitkem.

Vlakové spojení: Rychlé a ekologické

Německo, země pohádek a úchvatné přírody, láká k prozkoumání. A co by mohlo být ekologičtější a pohodlnější než cesta vlakem? Zapomeňte na ucpané dálnice a stres z řízení. Pohodlně se usaďte, relaxujte a užívejte si malebnou krajinu za oknem. Vlaky vás dopraví přímo do center měst, jako je Berlín, Mnichov nebo Hamburk, odkud se snadno dostanete k památkám i ubytování. Cestování vlakem po Německu je navíc překvapivě rychlé. Vysokorychlostní vlaky ICE vás provezou krajinou závratnou rychlostí, takže i delší vzdálenosti urazíte během pár hodin. Ať už se chystáte na dovolenou do Německa za poznáním historických památek, nebo za odpočinkem v přírodě, zvažte cestu vlakem. Je to ekologická, pohodlná a rychlá volba, která vám umožní užít si cestu naplno.

Autobusy: Levná alternativa

Německo láká k prozkoumání a autobusy představují skvělou volbu pro cestovatele, kteří chtějí ušetřit. Díky husté síti autobusových linek se snadno a levně dostanete do všech koutů země, ať už vás lákají historická města, malebné vesničky, nebo úchvatná příroda. Cestování autobusem po Německu je pohodlné a bezproblémové. Moderní autobusy nabízejí komfortní sedadla, klimatizaci a často i Wi-Fi připojení. Můžete tak relaxovat a užívat si cestu, zatímco se kocháte krásami německé krajiny.

Plánujete dovolenou v Německu a hledáte cenově dostupnou variantu dopravy? Autobusy jsou skvělou volbou! Mnoho autobusových společností nabízí výhodné jízdenky, a to i do oblíbených destinací jako Berlín, Mnichov, Hamburk, Kolín nad Rýnem, Drážďany, Frankfurt nad Mohanem, Stuttgart, Norimberk, Heidelberg, Brémy a mnoho dalších.

dovolená německo

Cestování autobusem vám dává svobodu. Můžete si naplánovat vlastní itinerář a navštívit místa, která vás nejvíce zajímají. Navíc se nemusíte starat o parkování, což je ve velkých městech často problematické a drahé.

Letecká doprava: Pro vzdálenější destinace

Pro ty, kteří plánují dovolenou v Německu a chtějí prozkoumat vzdálenější kouty této krásné země, je letecká doprava skvělou volbou. Německo disponuje hustou sítí moderních letišť, která spojují významná města i menší regiony. Mezi nejrušnější letiště patří Frankfurt nad Mohanem, Mnichov a Berlín, odkud létají aerolinky do celého světa.

Z České republiky se do Německa dostanete pohodlně přímými lety z Prahy, Brna i Ostravy. Let trvá obvykle okolo hodiny a ceny letenek jsou často velmi příznivé, obzvláště při rezervaci s dostatečným předstihem nebo využití akčních nabídek nízkonákladových společností.

Letecká doprava je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a dopřát si komfortní cestu. Po příletu si pak můžete pronajmout auto a vydat se na průzkum malebných vesniček, historických památek a úchvatné přírody, kterou Německo nabízí.

Cestování s dětmi: Tipy a triky

Německo je pro dovolenou s dětmi fantastická volba. Ať už preferujete dovolenou v Německu u moře, na horách, nebo v některém z malebných měst, Německo má co nabídnout. Plánujete-li dovolenou Německo s dětmi, pamatujte na pár tipů. Při cestování autem si naplánujte dostatek zastávek. Děti ocení možnost proběhnout se a protáhnout. Německo je proslulé svými zábavními parky. Europa-Park, Legoland Deutschland a Playmobil FunPark slibují nezapomenutelné zážitky. Pokud se chystáte na hory, zkontrolujte si předpověď počasí a sbalte vhodné oblečení. Nezapomeňte na opalovací krém, repelent a lékárničku. V Německu se domluvíte anglicky, ale pár základních frází v němčině se bude hodit. Nezapomeňte na cestovní pojištění pro celou rodinu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci v Německu, užijte si krásnou dovolenou s vašimi nejmenšími!

Kempování v Německu: Blízko k přírodě

Německo, to není jen Berlín nebo Mnichov. Je to země s bohatou historií a kulturou, ale také s úchvatnou přírodou. Pro milovníky kempování je Německo doslova rájem. Najdete tu tisíce kempů všech kategorií, od jednoduchých luk pro stany až po luxusní areály s bazény a restauracemi. Ať už toužíte po horské turistice v Alpách, cyklovýletech podél Rýna nebo poklidné dovolené u jezera, v Německu si přijdete na své.

dovolená německo

Obrovskou výhodou dovolené v Německu je její dostupnost. Do Německa se snadno dostanete autem, ať už míříte kamkoli. Cestování po Německu je navíc velmi pohodlné díky husté síti dálnic a kvalitním silnicím. A co teprve ty výhledy! Cesta do Německa se tak může snadno stát nezapomenutelnou součástí vaší dovolené.

Nezapomeňte ochutnat místní speciality. Německá kuchyně je sice známá svými klobásami a pivem, ale nabízí mnohem více. Vyzkoušejte například pečené vepřové koleno, bramborový salát nebo štrúdl. A pokud chcete zažít tu pravou německou atmosféru, navštivte některý z tradičních pivních festivalů.

Cykloturistika: Prozkoumejte krásy Německa

Německo, země s bohatou historií a úchvatnou přírodou, je ideální destinací pro cyklistickou dovolenou. Ať už preferujete poklidnou jízdu podél vinic, dobrodružné trasy v horách, nebo objevování malebných měst a vesnic, Německo má co nabídnout každému cyklistovi. Prozkoumejte známé cyklostezky podél Rýna, Dunaje nebo Labe a užijte si nádherné výhledy na hrady, zámky a vinice. Bavorské Alpy lákají náročnějšími trasami s dechberoucími panoramaty. Pro rodiny s dětmi jsou ideální rovinaté cyklostezky podél jezer a řek, kde si užijí pohodovou jízdu i ti nejmenší. Po dni stráveném v sedle kola si odpočiňte v útulných penzionech a restauracích a ochutnejte místní speciality a piva. Dovolená v Německu na kole je skvělou volbou pro aktivní odpočinek, poznávání nové kultury a gastronomie.

Turistika v Německu: Alpské vrcholy i malebná údolí

Německo není jen o historických městech a industriálních památkách. Pro milovníky turistiky a aktivní dovolené skrývá skutečné poklady, ať už vás lákají majestátní vrcholky Alp, nebo poklidná krása lesů a údolí. Bavorské Alpy nabízejí dechberoucí scenérie a nespočet tras pro začátečníky i zkušené horaly. Vydejte se k pohádkovému zámku Neuschwanstein, jehož silueta se tyčí nad okolními štíty, a užijte si nezapomenutelný výhled. Pro méně náročné túry je ideální Národní park Berchtesgaden s křišťálově čistými jezery a malebnými vesničkami.

Pokud dáváte přednost mírnější krajině, prozkoumejte kouzlo Černého lesa s hustými lesy protkanými turistickými stezkami a malebnými vesničkami s tradiční architekturou. Romantická údolí řek Rýn a Mosela lákají k procházkám vinicemi s ochutnávkou místních vín. Ať už se vydáte kamkoli, dovolená v Německu slibuje nezapomenutelné zážitky v panenské přírodě.

dovolená německo

Plavby po řekách a jezerech: Relaxační dovolená

Německo není jen o hradech a památkách, ale také o úchvatné přírodě. Prozkoumejte ji z paluby lodi a užijte si dovolenou v Německu na řece nebo jezeře. Plavba lodí nabízí jedinečný pohled na malebná městečka, vinice táhnoucí se podél břehů a majestátní hrady tyčící se na kopcích. Relaxujte na palubě, vychutnejte si lahodné jídlo a nechte se unášet proudem. Dovolená Německo na lodi je ideální pro rodiny s dětmi i romantické páry.

Vydejte se na plavbu po Rýnu lemovaném vinicemi a poznejte kouzlo měst jako Koblenz nebo Rüdesheim. Pro milovníky pohádek je tu plavba po Dunaji, kde se tyčí legendární zámek Neuschwanstein. Užijte si dovolenou Německo na klidných jezerech. Bodamské jezero s ostrovy a malebnými vesničkami si zamilujete. Plavba lodí po německých řekách a jezerech je nezapomenutelným zážitkem.

Městská turistika: Berlín, Mnichov, Hamburk a další

Německo není jen o Oktoberfestu a bavorských Alpách. Země nabízí pestrou paletu zážitků i pro milovníky městské turistiky. Berlín, hlavní město s pulzující historií, láká na East Side Gallery, Braniborskou bránu a nespočet muzeí. Projděte se ulicí Unter den Linden, nasajte atmosféru na Alexanderplatzu a užijte si večer v některém z mnoha divadel. Mnichov, metropole Bavorska, okouzlí milovníky umění a architektury. Navštivte náměstí Marienplatz s radnicí a orlojem, projděte se anglickou zahradou a ochutnejte místní speciality v některé z pivnic. Hamburk, přístavní město s námořní atmosférou, nadchne milovníky lodí a moře. Projděte se přístavištěm, navštivte Speicherstadt – skladištní čtvrť s cihlovými domy, a užijte si výhled na město z kostela svatého Michala. Kolín nad Rýnem, město s dominantní katedrálou, láká na procházky historickým centrem a ochutnávku kolínské vody. Drážďany, Florencie na Labi, okouzlí milovníky barokní architektury. Projděte se Zwingerem, navštivte drážďanský zámek a užijte si atmosféru Starého města. Německo nabízí nepřeberné možnosti pro městskou turistiku. Ať už vás láká historie, kultura, architektura nebo gastronomie, v Německu si přijdete na své.

Srovnání možností dovolené v Německu
Vlastnost Moře Hory Města
Cena Střední Vysoká Vysoká
Dostupnost Sezónní (léto) Celoročně Celoročně
Jazyk Němčina Němčina Němčina

Gastronomie: Tradiční německá kuchyně

Německo, to není jen Berlín, Mnichov nebo Kolín nad Rýnem. Je to země s bohatou historií a kulturou, která se odráží i v kuchyni. Ať už se vydáte na dovolenou do Německa kamkoliv, určitě ochutnejte některou z tradičních specialit. Co si dát k jídlu v Německu? Třeba vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím. Nebo si dejte řízky, klobásy, bramborový salát. A co takhle ochutnat něco sladkého? Německé dorty a koláče jsou vyhlášené.

dovolená německo

Plánujete dovolenou v Německu a přemýšlíte, co ochutnat? Pak si nenechte ujít tradiční německou kuchyni. Každý region má svá specifika, ale některé pokrmy jsou oblíbené po celé zemi. Na severu Německa si pochutnáte na rybách a mořských plodech. Vnitrozemí je proslulé svými masitými pokrmy. A na jihu, v Bavorsku, si nenechte ujít preclíky s pivem. Ať už se vydáte kamkoliv, nezapomeňte ochutnat místní pivo. Německo je pivní velmoc a místní piva patří k nejlepším na světě. Na zdraví!

Ubytování: Hotely, penziony, apartmány

Německo nabízí nepřeberné možnosti ubytování pro každý vkus a rozpočet. Ať už plánujete dovolenou v Německu ve velkém stylu, nebo dáváte přednost komornější atmosféře, vždy najdete to pravé. Luxusní hotely s dechberoucími výhledy najdete v Alpách, v Berlíně i v historických městech jako je Drážďany nebo Heidelberg. Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, penziony rozeseté po celé zemi vám poskytnou útulné zázemí. Mnoho z nich je provozováno rodinami a nabízí tak možnost poznat německou pohostinnost na vlastní kůži. Stále populárnější jsou i apartmány, které ocení zejména rodiny s dětmi a cestovatelé, kteří preferují nezávislost a vlastní stravování. Moderně zařízené apartmány najdete jak ve městech, tak v blízkosti turistických atrakcí. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, nezapomeňte si rezervaci provést s dostatečným předstihem, obzvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

Cestovní pojištění: Nezbytná ochrana

Plánujete dovolenou v Německu? Ať už se chystáte na prohlídku historického Berlína, na túru do Bavorských Alp nebo na relaxaci k Bodamskému jezeru, cestovní pojištění by mělo být vaší prioritou. I když je Německo součástí Evropské unie a máte nárok na bezplatnou zdravotní péči s Evropským průkazem zdravotního pojištění, pokrývá pouze základní a nezhodnou péči ve státních zařízeních. Cestovní pojištění vám poskytne komplexní ochranu a kryje náklady na lékařské ošetření, hospitalizaci, léky, repatriaci, ale i odpovědnost za škodu, ztrátu zavazadel a storno zájezdu. Nepodceňujte rizika a užijte si dovolenou v Německu bez starostí s případnými nepříjemnostmi.

dovolená německo

Užitečné fráze: Domluvte se německy

Ať už se chystáte na lyže do Alp, na prohlídku historických památek nebo na relaxační pobyt do lázní, znalost pár základních německých frází vám pobyt v Německu usnadní a zpříjemní. Nemusíte být zrovna lingvistický génius, stačí pár užitečných frází pro běžné situace.

V restauraci se vám bude hodit " Ein Tisch für zwei Personen, bitte " (Stůl pro dva, prosím). Při objednávce jídla a pití oceníte znalost frází jako " Ich hätte gerne... " (Dal/a bych si...) nebo " Was können Sie empfehlen? " (Co byste doporučil/a?). Nezapomeňte na zdvořilostní fráze " Danke schön " (Děkuji pěkně) a " Bitte schön " (Prosím).

V obchodě se vám bude hodit " Was kostet das? " (Kolik to stojí?) a " Ich nehme das " (To si vezmu). Pokud potřebujete poradit s výběrem, zeptejte se " Können Sie mir helfen? " (Můžete mi pomoct?).

Při cestování se vám bude hodit znalost frází pro koupi jízdenek " Eine Fahrkarte nach..., bitte " (Jízdenku do..., prosím) a pro dotazy na cestu " Wie komme ich zum...? " (Jak se dostanu k...?) .

Nebojte se mluvit, i když vaše němčina není perfektní. Němci ocení vaši snahu a rádi vám pomohou. A kdo ví, třeba se i zasmějete nad drobnými jazykovými nedorozuměními, které k cestování neodmyslitelně patří.

Publikováno: 02. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: dovolená německo | dovolená v německu