Cyklostezky, které Vás provedou krásami české země

Českou republiku lze poznávat nejrůznějšími způsoby. Někdo zvolí vlak, auto, jiný se zase vydá na cestu pěšky. Určitý kompromis představuje cyklistika, která získává na rostoucí popularitě. Jestliže si chcete vyrazit s rodinou na kolech a hledáte vhodné trasy, přinášíme Vám oblíbené cyklostezky. A to z každého koutu naší země.

Poznejte Jižní Čechy do detailu

Mezi populární cyklostezky s naprostou jistotou patří ta s názvem Okolo Třeboně. Z pohledu náročnosti se jedná o lehkou cyklotrasu, která čítá kolem dvaceti zajímavých zastávek. Poznat můžete hráz rybníku Třeboň, hrány stejnojmenného města, ale také Soví les a spoustu jiného. Základní informace o této cyklostezce najdete v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Název cyklostezkyOkolo Třeboně
Délka39 km
Jízdní koloTrekové nebo silniční
NáročnostLehká
Jaké parametry má cyklostezka Okolo Třeboně?

Jestliže Vaším cílem nejsou jihočeské rybníky nebo už máte tuto oblast za sebou, začtěte se do následujících řádků. Představíme Vám další zajímavé cyklostezky v České republice.

Ostatní populární cyklostezky

A začít můžeme třeba hned na jihu Moravy. Právě zde se nachází populární cyklotrasa označovaná jako Lichtenštejnská stezka. I ta je považována za nenáročnou. Její délka je podobná, jako u stezky Okolo Třeboně. V tomto případě můžete poznat všechny krásy lednicko-valtického areálu. Během jízdy se zastavíte u Janova hradu, Nového dvora, Tří Grácií, Svatého Huberta nebo Rende-vouz. Celkem bude k vidění až dvanáct památek zanesených na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud chcete zabrat více do šlapek, nabízí se cyklotrasa v kopcích. Konkrétně u Radhoště. Její délka je 46 kilometrů a nese název Po hřebeni Radhoště. To už je samo o sobě jasně vypovídající. U této trasy už budete potřebovat horské kolo. Na něm se budete prohánět kolem známých Pusteven, poznáte místa jako Frenštát pod Radhoštěm, Mariňák a Čeladná.

Jestliže Vám nebude výše uvedený výčet cyklostezek dostačovat, máme tu pro Vás na závěr ještě několik dalších tipů. Mezi ně patří cyklotrasa Valečov – Kost, Okolo kláštera a zámku u Českého Krumlova nebo známá cyklostezka u Baťova kanálu.