Cestování s kočkou – Připravte si všechno důležité

Máte doma čtyřnohého mazlíčka v podobě kočky? Potom při každoroční dovolené řešíte jedno, a to samé dilema. Vzít ji se sebou nebo ji nechat doma? Budete potřebovat cestovní pojištění a půjde vůbec takový převoz zařídit? Nyní Vás můžeme ujistit, že všechno je v tomto směru možné. Musíte pouze vědět, co na cestování s kočkou potřebujete.

Cestování bez kočky

Nejprve Vás seznámíme s variantou, že necháte kočku doma. V takovém případě byste ji měli nechat v dobře klimatizované místnosti se vším, co k životu potřebuje. Je to dostatečné naplnění misek s jídlem, a hlavně připravený a důkladně vyčištěný záchod. Chybět nesmí ani jedna nebo dvě misky s vodou. Pro rozveselení jí v místnosti nechte i nějaké ty hračky na hraní.

Cestování s kočkou od A až do Z

V tomto článku se však primárně budeme zaměřovat na cestování s kočkou. To znamená, že u Vás zvítězí druhá varianta. Svoji milou kočku se sebou vezmete na rodinnou dovolenou. Takový scénář by měl nastat v situaci, kdy jste přesvědčeni o tom, že pobyt na jiném místě s Vám pro ni bude lepší nežli samota doma. Vše podstatné Vám nyní prozradíme v následujících otázkách a odpovědích.

Kdy naposledy nakrmit kočku před cestou?

K poslednímu krmení přistupte tak pět až šest hodin před plánovaným cestováním. Věřte, že cestování s kočkou se pak obejde bez nepříjemného zvracení.

V čem kočku převážet?

Pro tyto účely zvolte dostatečně velikou přepravku. Ta by měla být v každém případě uzavíratelná. Myslete také na její další vlastnosti. Musí zajišťovat bezpečnost pro kočku, včetně pohodlí a dostatku vzduchu.

Jak vyřešit kočičí potřebu na toaletu?

Ideální volbou jsou speciální podložky určené právě do přepravek. Podložku je vhodné pravidelně kontrolovat a měnit.

Na co dalšího nezapomenout?

Během cestování s kočkou svému mazlíčkovi dopřávejte možnost napít se. V letním období to platí dvojnásob.

Existují uklidňující léky pro kočky?

Ano. Vhodnější je však cestování bez nich. Pokud kočka cestování nesnáší, raději ji nechte doma a vytvořte jí tam patřičné zázemí.

Publikováno: 16. 10. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: cestování | cestování s kočkou | kočka | kočky | léky pro kočku | pití | podložka | přepravka | toaleta | voda