Cestovní pojištění – Před cestou zvažte i nejmenší detaily

Cestování je příjemnou věcí, která by měla být v první řadě spojena s odpovídající bezpečností. A teď nemáme na mysli zrovna to, že si pořídíte kvalitní výbavu. Měli byste na sebe dávat dostatečný pozor a být pojištěni. Ano, náklady na jakoukoliv lékařskou péči v zahraničí jsou opravdu vysoké. A přesně z těchto důvodů existuje cestovní pojištění.

Cestovní pojištění a jeho přínos

Jak už asi každý správně tuší, pojištění tohoto typu Vás chrání v okamžiku, kdy se Vám za hranicemi České republiky cokoliv stane. Zjednodušeně řečeno Vám bude proplacena lékařská péče podle uzavřených smluvních podmínek. Cestovní pojištění však přináší i řadu dalších přínosných věcí, které přijdou vhod.

Využijte maximální potenciál cestovního pojištění

V základním balíčku cestovního pojištění obvykle získáte krytí náhrad za ambulantní ošetření, hospitalizace, předepsané léky, prováděné operace a převoz do České republiky. A to i včetně tělesných ostatků. Pokud toho chcete vědět o cestovním pojištění více, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí.

Co dalšího ještě kryje toto pojištění?

Je to například zubní ošetření. Dále to mohou být nejrůznější doplňkové služby.

Co všechno si lze v rámci pojištění připojistit?

Je to pojištění storna zájezdu, odpovědnosti za škodu, ale také cestovních zavazadel. Výjimkou není ani úrazové pojištění, popřípadě mnohá jiná.

Co ovlivňuje výši ceny cestovního pojištění?

Na cenu má vliv hned několik důležitých faktorů. V první řadě je to věk klienta a délka samotného pobytu v zahraničí. Dále rozhoduje to, kam vyrážíte. Jestli půjde o Evropu, Spojené státy americké nebo zbývající svět. Podstatný je také účel cesty.

Co ostatního ještě kryje cestovní pojištění?

Zmínit se lze o škodách na zimním vybavení, nákladech na právní zastoupení, škodách na zdraví, přerušení cesty, poruše automobilu, zmeškání odjezdu a zpoždění odjezdu.

Lze si připojistit rizikové sporty?

Ano, lze to a je to doporučováno. Pokud víte, že se budete věnovat adrenalinovým činnostem, informujte se u pojišťovny, zda budete dle základních smluvních podmínek kryti. Jinak využijte připojištění.