Únik do ráje: Nezapomenutelná dovolená na Nosy Be

Nosy Be Dovolená

Exotický ráj Madagaskaru

Nosy Be, přezdívaný „ostrov parfémů“, je skutečným klenotem Madagaskaru. Tato tropická oáza láká cestovatele na své bělostné pláže, tyrkysové laguny a bujnou vegetaci. Dovolená na ostrově Nosy Be je synonymem pro odpočinek v luxusních resortech, potápění v korálových zahradách a objevování endemické fauny a flóry.

Už jen samotná představa lenošení na pláži s kokosem v ruce a výhledem na Indický oceán je lákavá. A co teprve šnorchlování v křišťálově čisté vodě, kde se prohánějí pestrobarevné rybky? Nebo procházka deštným pralesem, kde na vás čekají lemuři a chameleoni? Nosy Be je rájem pro milovníky vodních sportů, přírody i gurmány. Ochutnejte čerstvé mořské plody, exotické ovoce a tradiční madagaskarskou kuchyni.

Dovolená na Nosy Be je ideální volbou pro páry, rodiny s dětmi i dobrodruhy, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích.

Lety a doprava na Nosy Be

Nosy Be, přezdívaný Ostrov parfémů, je snadno dostupný letecky i lodí. Mezinárodní letiště Fascene (NOS), nacházející se na severovýchodním cípu ostrova, odbavuje lety z Evropy, Afriky a dalších ostrovů v Indickém oceánu. Přímé lety z Prahy na Nosy Be nejsou k dispozici, ale existuje několik leteckých společností nabízejících spojení s přestupem, například v Paříži, Istanbulu nebo Nairobi. Doba letu s přestupem se pohybuje okolo 15-20 hodin. Po příletu na letiště se do vašeho hotelu snadno dostanete taxíkem nebo předem objednaným transferem. Cesta do hlavního města Hell-Ville trvá přibližně 30 minut.

Pro ty, kteří preferují dobrodružnější cestu, existuje možnost dopravy lodí. Trajekty spojují Nosy Be s přístavem Ankify na Madagaskaru. Plavba trvá přibližně 6 hodin a nabízí nádherné výhledy na pobřeží. Z Ankify se pak můžete dostat do dalších destinací na Madagaskaru autobusem nebo taxi.

Ať už se na Nosy Be vydáte letadlem nebo lodí, čeká vás nezapomenutelná dovolená plná slunce, pláží a exotické atmosféry.

Ubytování: Luxus vs. rozpočet

Nosy Be, přezdívaný "ostrov parfémů", nabízí ubytování pro každý rozpočet. Luxusní cestovatelé si užijí pobyt v pětihvězdičkových resortech s privátními plážemi, nekonečnými bazény a výhledem na tyrkysové moře. Mnoho z nich nabízí i aktivity jako potápění, šnorchlování nebo výlety lodí. Mezi nejznámější luxusní resorty patří Palm Beach Resort & Spa a Andilana Beach Resort.

Pokud ale hledáte cenově dostupnější variantu, nezoufejte. Na Nosy Be najdete i útulné bungalovy na pláži, penziony a menší hotely. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro cestovatele, kteří chtějí poznat místní kulturu a užít si klidnější dovolenou. Mnoho z nich se nachází v blízkosti vesnic, kde můžete ochutnat tradiční malgašskou kuchyni a nakoupit suvenýry.

Při výběru ubytování na Nosy Be zvažte, co od své dovolené očekáváte. Pokud toužíte po luxusu a odpočinku, zvolte některý z luxusních resortů. Pokud ale chcete poznat pravou tvář Madagaskaru a užít si dovolenou za rozumnou cenu, ubytujte se v bungalovu nebo penzionu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, Nosy Be vás okouzlí svou krásou a pohostinností.

Pláže s bílým pískem a tyrkys

Nosy Be, přezdívaný „Ostrov parfémů“, je rájem s plážemi, které jako by vypadly z pohlednice. Jemný, bílý písek se třpytí pod zářícím sluncem a zvolna se svažuje do průzračných vod Indického oceánu, které se pyšní všemi odstíny tyrkysové. Představte si, jak se noříte do teplých vln, zatímco vás obklopují pestrobarevné rybky a nad hlavou vám šumí palmy. Dovolená na Nosy Be je jako splněný sen pro milovníky slunce, moře a odpočinku.

Na ostrově najdete nespočet pláží, z nichž každá má své vlastní kouzlo. Pro ty, kdo hledají klid a samotu, jsou ideální odlehlé zátoky lemované bujnou vegetací. Naopak ti, kteří touží po zábavě a aktivním odpočinku, si užijí rušnější pláže s nabídkou vodních sportů, jako je šnorchlování, potápění či jízda na kajaku. Ať už dáváte přednost lenošení na pláži s koktejlem v ruce, nebo objevování podmořského světa, Nosy Be vás nezklame.

Potápění a šnorchlování ráj

Nosy Be, přezdívaný Ostrov parfémů, není jen o vůních ylang-ylangu a vanilky. Jeho azurové vody skrývají svět plný barev a života, který láká k prozkoumání. Ať už jste zkušení potápěči, nebo se teprve chystáte poprvé ponořit pod hladinu, Nosy Be je rájem pro všechny milovníky podmořského světa.

Korálové útesy lemující pobřeží ostrova oplývají neuvěřitelnou biodiverzitou. Potkáte tu pestrobarevné rybky, elegantní rejnoky, mořské želvy a s trochou štěstí i majestátní manty. Viditelnost v moři je vynikající, dosahující až 20 metrů, takže si užijete každý detail. Pro začátečníky je tu nepřeberné množství mělkých lagun, kde si mohou vyzkoušet šnorchlování a obdivovat korály z bezprostřední blízkosti. Zkušenější potápěči se můžou vydat k některému z mnoha vraků lodí, které se staly domovem pro rozmanitou faunu a flóru.

Na Nosy Be najdete celou řadu potápěčských center, která nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé, a také organizované ponory s průvodcem. Zkušení instruktoři vám pomohou s výběrem vhodné lokality a postarají se o vaše bezpečí. Tak neváhejte a vydejte se objevovat podmořský ráj Nosy Be!

Bohatý podmořský život

Nosy Be, přezdívaný také „ostrov parfémů“, je rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Křišťálově čisté vody Indického oceánu skrývají fascinující svět korálových útesů, hemžící se životem. Barevné rybky, jako jsou klauni očkatí, perutýni ohniví a barakudy, se prohánějí mezi korály. S trochou štěstí můžete spatřit i mořské želvy, rejnoky a žraloky obrovské, kteří se sem shlukují za potravou. Viditelnost pod vodou je vynikající, dosahuje až 30 metrů, a tak si krásu podmořského světa užijí i začátečníci. Pro zkušenější potápěče jsou zde vraky lodí a jeskyně, které čekají na prozkoumání. Ať už se rozhodnete pro potápění s přístrojem nebo jen šnorchlování, bohatý podmořský život Nosy Be vás uchvátí.

Výlety lodí na okolní ostrovy

Nosy Be, přezdívaný také „Ostrov parfémů“, láká k prozkoumání nejen svého pobřeží, ale i okolních ostrůvků rozesetých v azurových vodách Indického oceánu. Výlety lodí na tyto ostrůvky patří k nejoblíbenějším aktivitám a slibují nezapomenutelné zážitky.

Představte si den strávený šnorchlováním v křišťálově čisté vodě, obklopeni pestrobarevnými rybkami a korálovými útesy. Nebo si dopřejte relaxaci na panenské pláži s bílým pískem, kde vás bude šimrat mořský vánek a slunce vás bude halit do zlatavého oparu.

Výlet lodí na okolní ostrovy vám umožní poznat krásu a rozmanitost madagaskarské přírody. Navštívit můžete například ostrov Nosy Iranja, který je proslulý svou písečnou kosou spojující dva menší ostrůvky. Místo jako stvořené pro romantickou procházku nebo pozorování želv, které zde kladou svá vejce.

Dalším lákadlem je ostrov Nosy Komba, kde můžete obdivovat lemury v jejich přirozeném prostředí. Nebo se vydejte na ostrov Nosy Tanikely, který je součástí mořského parku a nabízí fantastické podmínky pro potápění a šnorchlování.

Ať už se rozhodnete pro celodenní výlet s obědem na pláži nebo kratší odpolední plavbu, výlet lodí na okolní ostrovy bude patřit k vrcholům vaší dovolené na Nosy Be.

Deštný prales Lokobe NP

Národní park Lokobe na ostrově Nosy Be je skvělou destinací pro ty, kteří chtějí zažít krásu a biodiverzitu madagaskarského deštného pralesa. Lokobe se nachází na jihovýchodním cípu ostrova a nabízí jedinečnou příležitost k pozorování lemurů, chameleonů, ptáků a dalších exotických zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Během dovolené na Nosy Be si nenechte ujít výlet lodí do Lokobe. Procházka s průvodcem vás zavede do srdce pralesa, kde se dozvíte o léčivých rostlinách, uvidíte endemické druhy stromů a s trochou štěstí narazíte na lemury sifaky, které jsou pro Lokobe typické.

Pro milovníky šnorchlování a potápění je zde možnost prozkoumat i podmořský svět. Korálové útesy u pobřeží Lokobe oplývají pestrobarevnými rybami a dalšími mořskými živočichy.

Nezapomeňte si vzít pevnou obuv, repelent proti hmyzu a fotoaparát, abyste si mohli uchovat vzpomínky na nezapomenutelnou dovolenou v Lokobe.

Lemuři a chameleoni v přírodě

Nosy Be, přezdívané Ostrov parfémů, je rájem pro milovníky lemurů a chameleonů. Tato část Madagaskaru je domovem neuvěřitelné rozmanitosti těchto fascinujících tvorů. Během dovolené na Nosy Be se s nimi můžete setkat v jejich přirozeném prostředí, ať už se vydáte na organizovaný výlet s průvodcem nebo prozkoumáváte ostrov na vlastní pěst.

Mezi nejznámější lemury na Nosy Be patří lemur černý, jehož sametový kožíšek a pronikavý pohled vás uchvátí. Naopak roztomilý lemur běloocasý s huňatým ocasem vám vykouzlí úsměv na tváři. A pokud budete mít štěstí, zahlédnete i vzácného lemura rudočelého, který se pyšní nádherným zbarvením.

Chameleoni jsou mistři kamufláže a jejich pozorování je opravdovým zážitkem. Na Nosy Be se vyskytuje několik druhů, včetně chameleona pardálího, který vás ohromí svou velikostí a pestrými barvami. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát s dobrým zoomem, abyste si tyto jedinečné tvory mohli zvěčnit.

Pro milovníky přírody je dovolená na ostrově Nosy Be tou pravou volbou. Kromě lemurů a chameleonů zde můžete obdivovat i další exotické živočichy, jako jsou želvy, hadi, ptáci a mnoho dalších.

Tradiční kuchyně a restaurace

Madagaskarská kuchyně je pestrá a chutná a Nosy Be není výjimkou. Na ostrově si pochutnáte na čerstvých mořských plodech, jako jsou krevety, krabi, chobotnice a ryby. Ochutnejte typické madagaskarské pokrmy, jako je Romazava, dušené hovězí maso s maniokem a zeleninou, nebo Ravitoto, dušené vepřové maso s maniokovými listy.

V restauracích na Nosy Be najdete širokou škálu kuchyní, od tradiční madagaskarské po francouzskou, italskou a čínskou. Ceny se liší v závislosti na typu restaurace a lokalitě. V turistických oblastech najdete dražší restaurace s mezinárodní kuchyní, zatímco v menších vesnicích si můžete pochutnat na levnějších, ale stejně chutných pokrmech v místních restauracích.

Nezapomeňte ochutnat čerstvé tropické ovoce, jako jsou mango, ananas, papáje a banány. Místní trhy jsou skvělým místem, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu a koření za skvělé ceny.

Na Nosy Be si přijdou na své milovníci kávy i rumu. Madagaskar je známý svou kávou a rumem a na ostrově najdete mnoho kaváren a barů, kde si můžete vychutnat šálek lahodné kávy nebo osvěžujícího koktejlu.

Tipy pro cestovatele a víza

Pro cestu na Nosy Be, perlu Madagaskaru, budete potřebovat platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu. Pro turistické pobyty do 90 dnů není vyžadováno vízum, ale po příletu na Madagaskar je nutné si na letišti zakoupit turistickou vstupní známku (visa on arrival). Cena se pohybuje okolo 35 EUR. Doporučuje se mít u sebe hotovost v eurech nebo amerických dolarech pro platbu známky a případné další výdaje.

Na Nosy Be a okolních ostrovech je měnou malgašský ariary (MGA), ale běžně se zde dá platit i eurem. Doporučujeme směnit si peníze až na místě, a to ve směnárnách nebo bankách, kde získáte výhodnější kurz než ve směnárnách na letišti. Kreditní karty jsou akceptovány pouze ve větších hotelech a restauracích, proto je vhodné mít u sebe vždy dostatek hotovosti.

Při cestování po ostrově se vyplatí najmout si taxi nebo skútr. Prozkoumat krásy ostrova můžete i na kole, které si lze pronajmout ve většině hotelů. Pokud se chystáte na výlety do odlehlejších oblastí, doporučuje se najmout si průvodce.

Nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám v případě potřeby pokryje náklady na lékařskou péči. Doporučuje se sjednat si pojištění, které zahrnuje i repatriaci do České republiky.

Ideální doba pro návštěvu

Nosy Be, přezdívaný také „ostrov parfémů“, nabízí celoročně příjemné tropické klima. Nicméně, ideální doba pro návštěvu se odvíjí od vašich preferencí a aktivit, které chcete na ostrově podnikat.

Pro milovníky slunce a koupání je nejvhodnější období sušší a teplejší období, které trvá od května do října. Teploty se pohybují mezi 25-30 °C a srážky jsou minimální. Moře je klidné a ideální pro šnorchlování, potápění a další vodní sporty.

Pokud preferujete spíše aktivní dovolenou a chcete se vyhnout davům turistů, zvažte návštěvu v období od dubna do května nebo od září do října. Teploty jsou stále příjemné a srážek je méně než v hlavní sezóně. Navíc si užijete klidnější atmosféru a nižší ceny ubytování.

Období dešťů trvá od listopadu do dubna. V této době se mohou vyskytovat silné srážky, zejména v lednu a únoru. Nicméně i v tomto období se najdou slunečné dny a teploty se pohybují kolem 25 °C. Deštivé období je ideální pro milovníky přírody, kteří ocení svěží zeleň a kvetoucí vegetaci.

Nezapomenutelná dovolená

Nosy Be, perla Mosambického průlivu, je snem pro každého milovníka exotiky. Bílé pláže lemované palmami, tyrkysově modré moře a bujná vegetace vytváří kulisu jako z pohlednice. Dovolená na ostrově Nosy Be je synonymem pro odpočinek a relaxaci. Užijte si lenošení na pláži, koupání v křišťálově čisté vodě a pozorování pestrobarevných rybek při šnorchlování. Pro dobrodružnější povahy se nabízí potápění, windsurfing nebo výlety do vnitrozemí. Navštivte národní park Lokobe, domov lemurů a chameleonů, nebo se vydejte na lodní výlet na okolní ostrůvky. Večer si vychutnejte lahodnou večeři z čerstvých mořských plodů a nechte se unášet rytmy malgašské hudby. Nezapomenutelná dovolená na Nosy Be vás nabije energií a zanechá ve vás vzpomínky na celý život.

Nosy Be: Perla Indického oceánu

Nosy Be, přezdívaný "Ostrov parfémů", je skutečnou perlou Indického oceánu a ideální destinací pro dovolenou na pláži. Nachází se u severozápadního pobřeží Madagaskaru a láká cestovatele svými nedotčenými plážemi s bílým pískem, tyrkysově modrou vodou a bujnou tropickou vegetací. Dovolená na ostrově Nosy Be nabízí dokonalou kombinaci odpočinku a dobrodružství. Můžete se lenošit na slunci na plážích jako Madirokely nebo Andilana, šnorchlovat a potápět se v křišťálově čistých vodách a obdivovat bohatý podmořský život. Prozkoumejte národní park Lokobe, domov lemurů černých a rozmanité flóry a fauny. Navštivte Mont Passot, nejvyšší bod ostrova, a užijte si panoramatické výhledy na okolní ostrovy a moře.

Dovolená na Nosy Be není jen o plážích. Prozkoumejte rušné trhy v Hell-Ville, hlavním městě ostrova, a ochutnejte místní speciality. Vydejte se na výlet lodí na okolní ostrovy, jako je Nosy Iranja, známý svým písečným břehem spojujícím dva ostrovy, nebo Nosy Komba, kde můžete pozorovat lemury v jejich přirozeném prostředí. Večer si vychutnejte romantický západ slunce nad mořem a ochutnejte čerstvé mořské plody v jedné z mnoha restaurací na pláži. Ať už hledáte romantickou dovolenou ve dvou, rodinnou dovolenou plnou zábavy nebo dobrodružnou cestu, Nosy Be má co nabídnout každému.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: nosy be dovolená | dovolená na ostrově nosy be