Sicílie s Čedokem: Užijte si slunce a moře bez starostí!

Dovolená Sicílie Čedok

Doprava na Sicílii s Čedokem

S Čedokem se na Sicílii dostanete pohodlně a bez starostí. Letenky z Prahy do Cataníe jsou dostupné s odletem z Letiště Václava Havla. Po příletu na mezinárodní letiště Catania-Fontanarossa se o vás postará náš delegát, který vám pomůže s transferem do vašeho hotelu. Během vaší dovolené na Sicílii máte možnost si pronajmout auto a prozkoumat krásy ostrova vlastním tempem. Čedok nabízí širokou škálu vozů od malých městských aut až po prostorné rodinné vozy.

Půjčení auta na Sicílii

Sicílie, perla Středozemního moře, láká k objevování skrytých zátok, malebných vesniček a historických památek. A jak lépe prozkoumat tento fascinující ostrov než s vlastním autem? Půjčení auta na Sicílii je snadné a cenově dostupné. Stačí si vybrat z široké nabídky autopůjčoven, ať už na letišti nebo ve městě. Nezapomeňte na mezinárodní řidičský průkaz a kreditní kartu. Doporučujeme rezervovat auto předem, zvláště v hlavní sezóně. Při plánování tras počítejte s tím, že silnice na Sicílii mohou být úzké a klikaté, a řidiči temperamentní.

Veřejná doprava na Sicílii

Sicílie nabízí pro cestování po ostrově rozsáhlou síť autobusových linek. Hlavními dopravci jsou AST, Interbus a SAIS Trasporti. Autobusy spojují většinu měst a vesnic, a to i ty méně dostupné. Jízdenky se dají koupit na autobusových nádražích, v trafikách nebo přímo u řidiče. Pro cestování mezi většími městy můžete využít i vlaky Trenitalia. Vlaková síť není tak hustá jako autobusová, ale nabízí pohodlné a rychlé spojení. V plánu je i rozšíření vlakové sítě. Ve městech funguje městská hromadná doprava, která zahrnuje autobusy, tramvaje a v Palermu i metro. Jízdenky se kupují v automatech nebo v trafikách.

Výlety s Čedokem po Sicílii

Objevte krásy Sicílie s Čedokem! Vyberte si z naší široké nabídky poznávacích zájezdů a užijte si dovolenou plnou slunce, moře a italské pohody. Čeká na vás fascinující historie, lahodná kuchyně a okouzlující atmosféra. Prozkoumejte starobylé památky, relaxujte na písečných plážích a ochutnejte vynikající vína. S Čedokem si užijete nezapomenutelnou dovolenou na největším ostrově Středozemního moře.