Mallorca dovolená s dětmi: Slunce, pláže a zábava pro celou rodinu

Mallorca Dovolená S Dětmi

Doprava na Mallorcu s dětmi

Mallorca láká rodiny s dětmi svými krásnými plážemi a spoustou aktivit. Abyste si dovolenou užili naplno, je dobré se zorientovat v možnostech dopravy po ostrově. Prozkoumávání Mallorcy s dětmi je snadné a pohodlné, ať už zvolíte jakoukoli možnost.

Po ostrově se snadno přepravíte autobusem, síť linek je hustá a spolehlivá, a to i do menších letovisek. Autobusy jsou moderní, klimatizované a často vybavené i Wi-Fi připojením. S kočárkem se do autobusu pohodlně dostanete. Pro cestování s malými dětmi je autobus ideální volbou. Pokud plánujete častější výlety, zvažte zakoupení turistické karty, která vám ušetří peníze za jízdné.

Další možností je pronájem auta, který vám poskytne maximální flexibilitu. S vlastním autem se snadno dostanete i na odlehlejší místa a pláže. Při výběru autopůjčovny si ověřte dostupnost autosedaček pro děti. Cesty po Mallorce jsou kvalitní a dobře značené. Parkování ve městech může být náročnější a dražší.

Pro kratší vzdálenosti a poznávání okolí letoviska se nabízí kola. Půjčovny kol najdete prakticky všude a často mívají k dispozici i dětská kola, sedačky nebo vozíky. Na Mallorce existuje mnoho cyklostezek vhodných i pro rodiny s dětmi. Jízda na kole je skvělým způsobem, jak spojit aktivní odpočinek s poznáváním ostrova.

Pro zpestření dovolené můžete využít i lodní dopravu. Z přístavu Palma de Mallorca vyplouvají pravidelné trajekty na okolní ostrovy. Kratší výlety lodí se pořádají i z jiných letovisek. Plavba lodí je pro děti nezapomenutelným zážitkem.

Výběr ubytování pro rodiny

Mallorca je rájem pro rodiny s dětmi a nabízí širokou škálu ubytování uzpůsobeného pro potřeby nejmenších. Při výběru ubytování pro dovolenou na Mallorce s dětmi je důležité zvážit několik faktorů.

Apartmány a hotely s kuchyňským koutem jsou ideální volbou pro rodiny s malými dětmi. Umožní vám připravovat vlastní jídlo a ušetřit tak peníze za stravování v restauracích. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí dětské postýlky, jídelní židličky a další vybavení pro nejmenší.

Pokud hledáte ubytování s dětskými aktivitami, zaměřte se na hotely a resorty s dětskými kluby, hřišti a bazény se skluzavkami. Dětské kluby nabízejí zábavu a hry pod dohledem zkušených animátorů, zatímco vy si můžete užít zasloužený odpočinek.

Při výběru lokality zvažte blízkost pláží s pozvolným vstupem do moře, ideálně s jemným pískem. Pláže jako Playa de Muro, Cala Mesquida a Cala Millor jsou pro rodiny s dětmi jako stvořené. V blízkosti pláží se obvykle nachází restaurace, obchody a další služby.

Nezapomeňte se informovat o dostupnosti služeb pro rodiny s dětmi, jako jsou půjčovny kočárků, dětské lékařské služby a obchody s dětským zbožím. S trochou plánování a přípravy si užijete nezapomenutelnou dovolenou na Mallorce s celou rodinou.

Pláže vhodné pro děti

Mallorca je pro dovolenou s dětmi jako stvořená. Nabízí krásné pláže s pozvolným vstupem do moře, jemný písek a spoustu zábavy. Děti se zabaví stavěním hradů z písku, koupáním v průzračném moři nebo pozorováním rybiček. Mezi nejoblíbenější pláže vhodné pro rodiny s dětmi patří Playa de Muro, Cala Mesquida, Cala Agulla a Playa de Alcudia.

Na Playa de Muro se nachází široká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Pláž je lemována restauracemi, bary a obchody. Děti se zabaví na dětských hřištích nebo při vodních sportech. Cala Mesquida je menší klidnější zátoka s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Pláž je obklopena písečnými dunami a borovicovými lesy. Cala Agulla je další krásná zátoka s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Pláž je obklopena skalami a borovicovými lesy. Děti se zabaví šnorchlováním a pozorováním rybiček. Playa de Alcudia je dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Pláž je lemována hotely, restauracemi a obchody. Děti se zabaví na tobogánech a skluzavkách v aquaparku Hidropark.

Při výběru pláže pro dovolenou s dětmi je důležité zohlednit věk a zájmy dětí. Pro rodiny s malými dětmi jsou vhodné pláže s pozvolným vstupem do moře, jemným pískem a dětskými hřišti. Pro starší děti jsou vhodné pláže s nabídkou vodních sportů a dalších aktivit.

Zábavní parky a atrakce

Mallorca není jen o nádherných plážích a křišťálově čistém moři, ale nabízí i spoustu zábavy pro rodiny s dětmi. Ostrov se pyšní pestrou škálou zábavních parků a atrakcí, které zabaví malé i velké dobrodruhy.

Milovníci vodních radovánek si užijí den plný smíchu a adrenalinu v aquaparcích, jako je Aqualand El Arenal nebo Western Water Park. Děti se vyřádí na tobogánech, skluzavkách a v bazénech s umělým vlnobitím, zatímco rodiče si odpočinou ve stínu palem.

Pro ty, kteří dávají přednost zvířatům, je tu možnost navštívit zoologickou zahradu Safari Zoo, kde se setkají s exotickými zvířaty z celého světa. Děti se dozví spoustu zajímavostí o životě zvířat a užijí si krmení žiraf nebo projížďku safari busem.

Na své si přijdou i milovníci historie a kultury. Vydat se můžete do Palma Aquarium, kde nahlédnete do fascinujícího světa podmořského života. Objevíte zde přes 8000 druhů mořských živočichů a rostlin z celého světa.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv atrakci, zábava a nezapomenutelné zážitky jsou na Mallorce zaručeny.

Vodní sporty a aktivity

Mallorca je rájem pro milovníky vodních radovánek a to platí i pro rodiny s dětmi. Pláže s pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro nejmenší, kteří si užijí dovádění v mělkých lagunách. Starší děti a rodiče si můžou vyzkoušet šnorchlování v křišťálově čisté vodě a pozorovat tak pestrobarevný podmořský svět. Pro akčnější povahy je tu možnost windsurfingu, kitesurfingu, jízdy na vodních skútrech nebo parasailingu. Na mnoha plážích fungují půjčovny loděk a šlapadel, takže si můžete užít i pohodovou plavbu podél pobřeží a kochat se krásami ostrova z jiné perspektivy. Nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu může být také výlet lodí s proskleným dnem, který vám umožní pozorovat mořské dno a jeho obyvatele. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv vodní aktivitu, na Mallorce si užijete spoustu zábavy a osvěžení.

Výlety lodí a plavby

Mallorca není jen o plážích a stavbách z písku. Ostrov nabízí i spoustu zábavy na vodě, a to i pro ty nejmenší. Výlety lodí a plavby patří mezi nejoblíbenější aktivity pro rodiny s dětmi. Můžete se vydat na pirátskou loď s napínavým programem plným her a soutěží, nebo si užít poklidnou plavbu podél pobřeží s možností koupání v křišťálově čisté vodě. Děti budou nadšené z pozorování delfínů a barevných rybek. Pro ty odvážnější se nabízí i potápění s průvodcem.

Při výběru plavby dbejte na délku trasy a program, aby vyhovoval věku a zájmům vašich dětí. Mnoho společností nabízí i speciální plavby uzpůsobené pro rodiny s malými dětmi s kratší dobou plavby a zábavou na palubě. Nezapomeňte na opalovací krém, pokrývky hlavy a dostatek tekutin, ať si plavbu užijete bez starostí.

Místní kuchyně a restaurace

Mallorca je rájem i pro malé jazýčky. Děti si zamilují tapas, malé porce lahodných španělských specialit, jako je tortilla de patatas (bramborový koláč), patatas bravas (pikantní brambory) nebo croquetas (smažené kuličky s různými náplněmi). Nebojte se vyzkoušet ani paella, tradiční španělský pokrm z rýže, masa a mořských plodů. Na Mallorce najdete nespočet restaurací, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Mnoho z nich nabízí dětské menu s oblíbenými jídly, jako jsou špagety, pizza nebo kuřecí nugetky. Pokud hledáte něco speciálního, vydejte se do některé z restaurací s mořskými plody. Čerstvé ryby a mořské plody patří k tomu nejlepšímu, co mallorská kuchyně nabízí. Ať už si vyberete jakoukoli restauraci, nezapomeňte ochutnat místní víno a dezert ensaimada, nadýchaný sladký pečivo posypané moučkovým cukrem.

Bezpečnost a zdravotní péče

Mallorca je obecně bezpečná destinace pro rodiny s dětmi, ale vždy je důležité dbát na bezpečnost a být připraven na případné zdravotní potíže. Před cestou se ujistěte, že máte sjednané cestovní pojištění, které pokryje i případné lékařské výlohy. Mějte s sebou kopie důležitých dokumentů, jako jsou pasy a letenky, a to jak v papírové, tak i elektronické podobě. Na slunci vždy používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, a to i v zamračených dnech, a dbejte na dostatečnou hydrataci, zvláště u dětí. Voda z kohoutku je na Mallorce pitná, ale pro jistotu můžete kupovat balenou vodu.

Při koupání v moři si všímejte varovných vlajek a dbejte pokynů plavčíků. Nikdy nenechávejte děti u vody bez dozoru. V horkých dnech se vyhýbejte pobytu na přímém slunci mezi 11. a 16. hodinou, kdy je slunce nejsilnější. Pokud cestujete s malými dětmi, zvažte použití golfového kočárku nebo nosítka, které vám usnadní pohyb po ostrově. V případě jakýchkoli zdravotních potíží se obraťte na svého lékaře nebo vyhledejte nejbližší lékárnu. Na Mallorce je k dispozici kvalitní zdravotní péče.

Tipy pro cestování s miminky

Mallorca je skvělou destinací pro dovolenou s miminky. Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro první krůčky vašich nejmenších. Nezapomeňte ale na opalovací krém s vysokým faktorem, klobouček a slunečník, abyste miminko chránili před sluncem. Letenky i ubytování se vyplatí rezervovat s dostatečným předstihem, zvláště cestujete-li v hlavní sezóně. Na Mallorce najdete širokou škálu ubytování vhodného pro rodiny s dětmi, od apartmánů s kuchyňkou po hotely s dětskými kluby a hlídáním. Nezapomeňte si s sebou zabalit dostatek plenek, vlhčených ubrousků a dalších hygienických potřeb, abyste na místě nemuseli složitě shánět. Pokud cestujete s kojencem, přibalte si i dostatek kojenecké výživy a lahviček. Většina restaurací na Mallorce nabízí dětské židličky a některé mají i dětské menu. Na Mallorce jezdí spolehlivá veřejná doprava, ale pro větší pohodlí se vyplatí půjčit si auto. Nezapomeňte si ale předem zarezervovat autosedačku pro vaše miminko. S miminkem se vydejte na klidnější pláže, kde si budete moci užít odpočinek a koupání bez davů turistů.

Doporučené období pro dovolenou

Mallorca láká sluncem po celý rok, ale pro dovolenou s dětmi je ideální období od května do konce září. Teploty vzduchu se pohybují okolo příjemných 25-30 stupňů a moře je krásně vyhřáté. Děti si tak užijí koupání bez rizika nachlazení. V květnu a červnu je ostrov zelený a kvetoucí, ideální pro výlety do přírody. Červenec a srpen jsou nejteplejší měsíce, ale i tehdy se dá najít osvěžení v moři nebo v některém z aquaparků. Září je pak příjemným kompromisem mezi teplým počasím a menším počtem turistů. V tomto období už jsou i ceny ubytování a letenek příznivější.

Orientační ceny a rozpočet

Mallorca nabízí širokou škálu možností ubytování, od cenově dostupných apartmánů po luxusní hotely. Obecně platí, že ceny za ubytování, stravování a aktivity jsou srovnatelné s cenami v České republice. Rodiny s dětmi by měly počítat s rozpočtem okolo 25 000 Kč na osobu na týdenní dovolenou v hlavní sezóně. V ceně je zahrnuta zpáteční letenka, ubytování v apartmánu s vlastním stravováním a kapesné na výlety a atrakce. Pokud preferujete all inclusive hotely, počítejte s částkou okolo 40 000 Kč na osobu a týden.

Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti. Včasná rezervace se vyplatí, jelikož ceny letenek bývají nižší. Ubytování v apartmánu pro čtyřčlennou rodinu se pohybuje od 10 000 Kč do 20 000 Kč na týden. Stravování v restauracích je srovnatelné s cenami v České republice. Za oběd v restauraci zaplatíte okolo 250 Kč na osobu. Vstupné do aquaparků a dalších atrakcí se pohybuje od 500 Kč do 1000 Kč na osobu.

Při plánování dovolené na Mallorce s dětmi je vhodné zvážit i další náklady, jako jsou například plážové vybavení, opalovací krémy a suvenýry. Doporučujeme si také sjednat cestovní pojištění, které pokryje případné neočekávané události.

Praktické rady na závěr

Ať už se chystáte na Mallorku s miminkem nebo s odrostlejšími dětmi, pár tipů se vždycky hodí. Nezapomeňte na kvalitní opalovací krém s vysokým faktorem, a to i pro sebe. Dětská pokožka je náchylnější ke spálení, proto je potřeba ji chránit. Hodit se bude i klobouček a sluneční brýle. Pokud cestujete s malými dětmi, zvažte zapůjčení golfového kočárku, terén na Mallorce je různorodý a kočárek se bude hodit i na kratší procházky. Nezapomeňte na cestovní lékárničku, ve které by neměly chybět léky na srážení teploty, proti průjmu a oblíbené náplasti. Plánujte kratší výlety, ať už se chystáte do aquaparku, na pláž nebo na prohlídku památek. Děti se snadno unaví a zbytečně byste si tak zkazili den. Místo jednoho dlouhého výletu si naplánujte raději dva kratší s pauzou na odpočinek a osvěžení. Ať už se rozhodnete strávit dovolenou na Mallorce jakkoliv, nezapomeňte na to nejdůležitější – užít si společný čas s rodinou a načerpat nové zážitky.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: mallorca dovolená s dětmi | dovolená na mallorce s dětmi