Kam na vánoční trhy? Tipy na nejkrásnější adventní trhy v Česku i v zahraničí

Kam Na Vanocni Trhy

Kouzlo Vánoc v Praze

Vánoční čas v Praze je kouzelný. Město se zahalí do svátečního hávu a vůně svařeného vína a trdelníku se line z každého rohu. Vánoční trhy v Praze patří k nejkrásnějším v Evropě a nabízejí nezapomenutelnou atmosféru. Kam se ale vydat?

Začít můžete na Staroměstském náměstí, kde se tyčí majestátní vánoční strom a stánky lákají na tradiční české produkty. Ochutnejte klobásy, vánoční cukroví nebo si dejte teplý nápoj. Další zastávkou by mělo být Václavské náměstí, kde si užijete rušnější atmosféru a širší nabídku stánků s občerstvením i dárky. Pro romantičtější atmosféru zamiřte na náměstí Míru nebo na Pražský hrad, kde si vychutnáte nádherný výhled na vánoční Prahu.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli vánoční trh, nezapomeňte si dát svařené víno a trdelník, ochutnat vánoční cukroví a užít si tu jedinečnou atmosféru. Vánoční trhy v Praze jsou zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat.

Adventní Brno plné chutí

Olomouc: Srdce Hané září

Olomouc, perla Hané, se během adventu promění v pohádkové město plné vůní, světel a vánoční atmosféry. Vánoční trhy v Olomouci patří k těm nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším v České republice. Ať už hledáte tradiční vánoční zboží, originální dárky, nebo si chcete užít sváteční atmosféru s přáteli a rodinou, Olomouc vás nezklame.

Na Horním náměstí najdete desítky stánků s vánočním zbožím, ručně vyráběnými dekoracemi, keramikou, svíčkami a dalšími dárky. Chybět nesmí ani tradiční vánoční pochoutky, jako jsou trdelník, pečené kaštany, svařené víno a punč. Pro děti je připraven bohatý program plný pohádek, koled a divadelních představení. Návštěvníci se mohou těšit i na živý betlém a adventní koncerty.

Dolní náměstí láká na kluziště pod širým nebem, kde si můžete užít zimní radovánky s rodinou a přáteli. Po bruslení se zahřejte svařeným vínem nebo punčem v jednom ze stánků s občerstvením. Vánoční atmosféru dokresluje bohatá světelná výzdoba a vánoční strom, který zdobí centrum města.

Vánoční trhy v Olomouci jsou zážitkem pro malé i velké. Užijte si sváteční atmosféru v srdci Hané a prožijte nezapomenutelné chvíle s vašimi blízkými.

České Budějovice a vánoční pivo

České Budějovice, město proslulé pivem a krásnou architekturou, se během adventu promění v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Náměstí Přemysla Otakara II. ožije stánky s tradičními vánočními ozdobami, voňavým punčem a svařeným vínem. A co by to bylo za vánoční trhy bez lahodného občerstvení? Vedle klasických klobásek a trdelníků si tu můžete pochutnat i na specialitách s pivní tematikou.

kam na vanocni trhy

Ať už hledáte originální dárek, chcete si užít sváteční atmosféru nebo ochutnat něco speciálního, vánoční trhy v Českých Budějovicích vás nezklamou. Pro milovníky piva je tu navíc jedinečná příležitost ochutnat speciální vánoční piva, která vaří některé místní pivovary. Tato piva se vyznačují kořeněnou chutí s tóny skořice, badyánu a hřebíčku, které vás dokonale naladí na vánoční čas.

Neváhejte a navštivte České Budějovice během adventu. Čeká vás nezapomenutelná atmosféra, bohatý program a samozřejmě i skvělé pivo!

Pohádková Kutná Hora

Kutná Hora, město stříbra a památek UNESCO, se během adventu promění v pohádkovou kulisu. Vánoční trhy na historickém Rejskově náměstí vás okouzlí vůní svařeného vína, pečených kaštanů a tradičních trdelníků. Vychutnejte si atmosféru Vánoc s pohledem na majestátní chrám svaté Barbory, který se tyčí nad náměstím. Pro děti je připraven bohatý program plný vánočních koled, divadelních představení a tvořivých dílen. Nechybí ani Ježíškova pošta, kde můžou malí návštěvníci poslat svá vánoční přání. Doporučujeme ochutnat místní speciality, jako jsou bramboráky, klobásy a vánoční punč. Vánoční trhy v Kutné Hoře jsou ideálním místem pro nasátí sváteční atmosféry a nákup originálních dárků.

Telč: Romantika na náměstí

Atmosféra Vánoc v Telči, to je něco, co musíte zažít. Malebné náměstí Zachariáše z Hradce se promění v pohádkovou scenérii plnou vůní svařeného vína, perníku a vánočních melodií. Stánky s tradičními řemeslnými výrobky lákají k nákupu originálních dárků. Děti potěší Ježíškova dílna, kde si mohou vyzkoušet různá řemesla a odnést si vlastnoručně vyrobený dárek. Nechybí ani bohatý kulturní program plný vánočních koled, divadelních představení a koncertů. Telčské vánoční trhy patří k těm menším a komornějším, o to víc si ale užijete jejich jedinečnou atmosféru. Pokud hledáte klidnější a romantičtější vánoční trhy, Telč je tou správnou volbou.

Mikulov a svařák s výhledem

Mikulov, malebné městečko s bohatou historií a vínem proslavené, se během adventu promění v pohádkovou kulisu. Vánoční trhy na Náměstí Mikulov lákají na tradiční dobroty, jako jsou trdelník, pečené kaštany a svařené víno, které si nejlépe vychutnáte s výhledem na zámek tyčící se nad náměstím. Právě tenhle pohled dělá mikulovské trhy nezapomenutelnými. Kromě stánků s občerstvením a řemeslnými výrobky se můžete těšit na bohatý program plný vánočních koled, divadelních představení pro děti i dospělé a ukázek lidových tradic. Chybět nebudou ani stánky s vánočními ozdobami a dárky, kde jistě najdete inspiraci pro vaše blízké. Pokud hledáte klidnější atmosféru, vydejte se na procházku do zámecké zahrady, která se během adventu rozzáří tisíci světýlky a nabídne vám kouzelnou atmosféru. Mikulovské vánoční trhy jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít adventní čas v kouzelném prostředí s nádechem historie a romantiky.

kam na vanocni trhy

Krásné vánoční trhy v Plzni

Plzeň se pyšní jedněmi z nejútulnějších a nejkrásnějších vánočních trhů v České republice. Atmosféra je tu opravdu magická, vůně svařeného vína a trdelníku se line celým náměstím Republiky. Stánky nabízejí tradiční vánoční ozdoby, ručně vyráběné dárky a spoustu dobrot. Děti potěší Ježíškova pošta, kde můžou hodit dopis s vánočními přáními, a živý betlém s ovečkami a oslíkem. Pro dospělé je tu připraven bohatý program s koncerty a folklorními vystoupeními. Nezapomeňte ochutnat plzeňský vánoční punč a klobásku z udírny. Vánoční trhy v Plzni jsou skvělým tipem na výlet pro celou rodinu i romantickou procházku ve dvou.

Třeboň: Vánoce v lázních

Třeboňské náměstí se během adventu promění v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Čeká vás tradiční jarmark s bohatou nabídkou vánočního zboží, rukodělných výrobků a regionálních specialit. Zahřejete se svařeným vínem, medovým punčem nebo lahodnou třeboňskou medovinou. Děti potěší vánoční kolotoč a pohádkové postavy. Nenechte si ujít ani živý betlém a vánoční koncerty v kostele svatého Jiljí.

Vánoční trhy v Třeboni jsou skvělou příležitostí k nákupu originálních dárků, ale i k nasátí sváteční atmosféry. Doporučujeme ochutnat místní speciality, jako jsou třeboňské koláče, perníky nebo vánoční cukroví. Pro děti je připraven bohatý program plný her a soutěží.

Pokud hledáte klidnější vánoční atmosféru, vydejte se na procházku do zámeckého parku. Krásně nazdobené stromy, vánoční osvětlení a klidná atmosféra vám pomohou zrelaxovat a užít si vánoční čas.

Unikátní atmosféra Českého Krumlova

Český Krumlov, město zapsané na seznamu UNESCO, se během adventu promění v pohádkovou kulisu. Vánoční trhy na náměstí Svornosti a v přilehlých uličkách vás okouzlí svou komorní atmosférou. Žádný spěch, žádný stres, jen vůně svařeného vína, perníku a purpury. Místní řemeslníci tu nabízejí originální dárky a ozdoby, děti potěší živý betlém a vánoční dílničky. Nechybí ani bohatý kulturní program plný koled, lidových tradic a divadelních představení. Pokud hledáte autentické vánoční trhy s neopakovatelnou atmosférou, zapište si do kalendáře návštěvu Českého Krumlova.

kam na vanocni trhy
Srovnání vánočních trhů v Praze
Název trhů Místo Datum konání Hodnocení atmosféry (1-5) Nabídka punče
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí Staroměstské náměstí 26. 11. - 6. 1. 5 Široká, včetně svařáku, medoviny a punčů s ovocem
Vánoční trhy na Václavském náměstí Václavské náměstí 26. 11. - 6. 1. 4 Klasický svařák a punč, menší výběr než na Staromáku
Vánoční trhy na náměstí Republiky Náměstí Republiky 25. 11. - 24. 12. 3 Svařák a pár druhů punče

Litomyšl: Kultura a tradice

Litomyšl, malebné město zapsané na seznamu UNESCO, ožívá během adventu kouzelnou vánoční atmosférou. Vánoční trhy na náměstí Zachariáše z Hradce lákají na tradiční pochoutky, jako jsou voňavé trdelníky, lahodné svařené víno a teplé medoviny. Stánky s řemeslnými výrobky nabízejí originální dárky pro vaše blízké, od keramiky a svíček až po dřevěné hračky a vánoční ozdoby. Děti potěší živý betlém s ovečkami a oslíkem a pohádkové postavy, které je zvou ke společnému zpívání koled. Návštěvu vánočních trhů v Litomyšli si zpříjemněte procházkou historickým centrem s malebnými uličkami a adventní výzdobou. Za návštěvu stojí i zámek Litomyšl, kde se konají vánoční koncerty a divadelní představení. Pokud hledáte klidnější atmosféru, vydejte se na vánoční trhy do některé z okolních vesnic, kde na vás dýchne atmosféra lidových tradic a zkusit můžete i pečení vánočního cukroví. Ať už se rozhodnete strávit advent v Litomyšli jakkoliv, čeká vás nezapomenutelný zážitek plný vánoční pohody a kouzla.

Karlovy Vary a vánoční oplatky

Karlovy Vary se během adventu promění v pohádkové místo, které voní purpurou, svařeným vínem a čerstvě upečenými vánočními oplatky. Tyto tenké, křupavé pochoutky patří k návštěvě Karlových Varů o Vánocích stejně neodmyslitelně jako procházka po kolonádě. Najdete je na každém rohu vánočních trhů, které se rozkládají na několika místech v centru města. Doporučujeme navštívit trhy na Tržišti, kde na vás dýchne ta pravá vánoční atmosféra. Kromě stánků s oplatkami tu najdete i další tradiční pochutiny, vánoční ozdoby a dárky. A pokud vám bude zima, zahřeje vás svařené víno nebo medová medovina. Vánoční trhy v Karlových Varech jsou skvělým tipem na předvánoční výlet pro celou rodinu.

kam na vanocni trhy

Tajemný advent v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec, malebné město s bohatou historií a pohádkovým zámkem, se během adventu promění v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Pokud hledáte tipy na vánoční trhy, kde si vychutnat svařené víno, koupit originální dárky a nasát sváteční náladu, Jindřichův Hradec je tou správnou volbou. Na náměstí Míru vás okouzlí vůně purpury, perníčků a dalších vánočních pochoutek. Stánky s rukodělnými výrobky nabídnou originální dárky pro vaše blízké. Děti se potěší Ježíškově dílně a živému betlému. Návštěvu Jindřichova Hradce během adventu si nenechte ujít!

Zlín: Design a moderní Vánoce

Zlín, město proslulé svou funkcionalistickou architekturou a baťovskou historií, se i během vánočních svátků halí do magické atmosféry. Vánoční trhy ve Zlíně nabízejí jedinečnou kombinaci tradice a moderny. Najdete tu tradiční stánky s voňavým svařákem, trdelníkem a dalšími vánočními dobrotami, ale i moderní designové instalace a světelné dekorace, které dodávají městu nezaměnitelný sváteční ráz.

Doporučujeme navštívit náměstí Míru, kde se nachází hlavní dění vánočních trhů. Zde si můžete vychutnat bohatý kulturní program, nakoupit originální dárky od lokálních tvůrců a užít si sváteční atmosféru s rodinou a přáteli. Za návštěvu stojí také zlínský zámek, který se během adventu promění v pohádkové místo plné světel a vánočních dekorací.

Ať už hledáte tradiční vánoční atmosféru, nebo dáváte přednost modernímu pojetí, vánoční trhy ve Zlíně vás nezklamou. Přijďte si užít kouzlo Vánoc do srdce moravského funkcionalismu.

Vánoční atmosféra Opavy

Opava se na Vánoce obléká do slavnostního a láká na tradiční vánoční trhy na Horním náměstí. Stánky lákají vůní svařeného vína, perníčků a dalších vánočních pochoutek. Doporučujeme ochutnat místní specialitu - opavské trubičky. Pro děti je připraven bohatý program plný vánočních pohádek, koled a soutěží. Nechybí ani Ježíškova pošta a možnost setkání s Mikulášem. Vánoční atmosféru dokresluje bohatá výzdoba a vánoční strom uprostřed náměstí. Vánoční trhy v Opavě jsou skvělou příležitostí k nákupu vánočních dárků, setkání s přáteli a užití si sváteční atmosféry.

kam na vanocni trhy

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: MilosVancura

Tagy: kam na vanocni trhy | doporučení na vánoční trhy