Dovolená Thassos: Užijte si Řecké Ostrovy Naplno

Dovolená Thassos

Thassos: Smaragdový ostrov Řecka

Thassos, často nazývaný „smaragdový ostrov“, leží v severním Egejském moři a je ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace a dobrodružství. Ostrov je proslulý svými úchvatnými plážemi s křišťálově čistou vodou, které jsou lemovány bujnou zelení borových lesů. Mezi nejoblíbenější patří Zlatá pláž, Mramorová pláž a Paradise Beach. Thassos však nenabízí jen pláže. Milovníci historie mohou navštívit starobylé ruiny, jako je Agora, divadlo a akropole v hlavním městě Limenas. Gurmáni ocení tradiční řeckou kuchyni v místních tavernách a restauracích.

Nejkrásnější pláže Thassosu

Thassos, smaragdový ostrov v Egejském moři, se pyšní nespočtem nádherných pláží, z nichž každá má své jedinečné kouzlo. Mezi ty nejkrásnější bezesporu patří slavná pláž Marble Beach s bělostnými mramorovými oblázky a křišťálově čistou vodou. Pro milovníky klidu a romantiky je jako stvořená Paradise Beach, ukrytá v zátoce lemované borovicemi. Rodiny s dětmi ocení pozvolný vstup do moře na Golden Beach, která je se svými 5 kilometry nejdelší pláží ostrova. Za návštěvu stojí i menší, ale neméně půvabné pláže jako Aliki s antickými památkami, Psili Ammos s jemným zlatavým pískem nebo Livadi s tyrkysovou vodou a výhledem na pevninu. Ať už hledáte rušné pláže s bary a restauracemi, nebo odlehlé zátoky s panenskou přírodou, Thassos vás nezklame.

Tipy na výlety po Thassosu

Thassos, nazývaný smaragdový ostrov, nabízí nepřeberné množství krásných míst. Pro milovníky pláží je tu ráj na zemi. Zlatavý písek a křišťálově čistá voda Egejského moře vás uchvátí na plážích jako Paradise Beach, Golden Beach nebo Marble Beach. Pokud toužíte po klidu a panenské přírodě, vydejte se na pláž Saliara s bílými mramorovými oblázky. Po dni stráveném sluněním a koupáním se vydejte prozkoumat hlavní město Limenas, kde se pro procházíte úzkými uličkami s tavernami a obchůdky se suvenýry. Nezapomeňte navštívit starý přístav a archeologické muzeum. Milovníci historie by si neměli nechat ujít ani prohlídku starověkého divadla v Limenarii. Pro ty, kteří hledají aktivnější odpočinek, je tu možnost pěší turistiky v pohoří Ypsarion s nejvyšším vrcholem Ipsario. Odtud se vám naskytne dechberoucí výhled na celý ostrov a okolní ostrovy.

Ubytování na Thassosu

Thassos nabízí ubytování pro každý vkus a rozpočet, od luxusních resortů s výhledem na moře až po útulné apartmány v horských vesničkách. Pokud toužíte po odpočinku na pláži, zaměřte se na letoviska jako Potos, Limenaria nebo Golden Beach, kde najdete širokou škálu hotelů a penzionů jen pár kroků od moře. Milovníci klidu a autentické atmosféry si zamilují ubytování v tradičních kamenných domech v horských vesnicích jako Theologos, Kazaviti nebo Panagia. Nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně.

Doprava na Thassos

Thassos, přezdívaný Smaragdový ostrov, je snadno dostupný díky trajektům z pevninského Řecka. Hlavní trajektové linky vyplouvají z přístavu Kavala do hlavního města Thassos (Limenas) a do Skala Prinos na severozápadě ostrova. Cesta trvá přibližně 70 minut do Limenasu a 40 minut do Skala Prinos.

Po ostrově se snadno dopravíte autem nebo skútrem, které si můžete pronajmout v mnoha půjčovnách. Silnice jsou v dobrém stavu a nabízejí nádherné výhledy na moře a okolní krajinu. Pokud dáváte přednost veřejné dopravě, existuje síť autobusových linek, které spojují hlavní města a vesnice. Autobusy jezdí poměrně často, zejména v hlavní sezóně.

Jídlo a pití na Thassosu

Thassos je kulinářský ráj, kde si pochutnáte na čerstvých rybách a mořských plodech, olivovém oleji z místních olivovníků a medu z borovicových lesů. Ochutnejte tradiční řecké speciality jako musaka, souvlaki a gyros, ale nenechte si ujít ani místní speciality. Doporučujeme ochutnat "giouvetsi", pokrm z jehněčího masa a rýže pečený v hliněném hrnci, nebo "kavourmas", pomalu vařené vepřové maso. K jídlu si dopřejte sklenku lahodného řeckého vína, ouza nebo ledové kávy "frappé".

Ceny a rozpočet na Thassos

Thassos je považován za jeden z cenově dostupnějších řeckých ostrovů. Ceny ubytování se liší v závislosti na lokalitě a typu ubytování. Obecně platí, že ubytování v letoviscích jako Potos, Limenaria a Thassos Town (Limenas) bude dražší než v menších vesnicích. Ceny potravin a nápojů jsou srovnatelné s cenami v České republice. V turistických oblastech počítejte s mírným navýšením. Jídlo v restauracích je obecně dostupné, ceny se liší v závislosti na typu restaurace. Doprava po ostrově je poměrně levná, autobusy jezdí pravidelně mezi hlavními městy a vesnicemi. Pronájem auta nebo skútru je také cenově dostupný.

Publikováno: 10. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: MilosVancura

Tagy: dovolená thassos | informace o dovolené na thassosu