Dovolená Rhodos, Kolymbia: Užijte si slunce a moře v klidném ráji!

Dovolená Rhodos, Kolymbia

Kolymbia: Perla Rhodosu

Kolymbia je okouzlující vesnička nacházející se na východním pobřeží slunečního Rhodosu. Toto místo je jako stvořené pro ty, kteří touží po klidné dovolené na Rhodosu, v lokalitě Kolymbia, daleko od ruchu velkých letovisek, ale zároveň s možností poznat i další krásy ostrova. Kolymbia je proslulá svými nádhernými plážemi s jemným pískem a křišťálově čistou vodou.

Užijte si slunění na pláži, osvěžující koupel v moři nebo si vyzkoušejte některý z vodních sportů. Milovníci historie a památek si přijdou na své v nedalekém městě Rhodos, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Kolymbia je ideálním místem pro rodiny s dětmi, romantické páry i jednotlivce hledající odpočinek a relaxaci. Místní restaurace lákají na speciality řecké kuchyně a vůně lahodného jídla vás bude provázet na každém kroku.

Dovolená na Rhodosu, v lokalitě Kolymbia, vám zaručeně učaruje.

Pláže: Písečné i Oblázkové

Kolymbia na Rhodosu nabízí turistům rozmanité možnosti, jak si užít slunce a moře. Pláže v Kolymbii uspokojí i ty nejnáročnější. Najdete tu jak dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, ideální pro rodiny s dětmi, tak i menší oblázkové zátoky, které ocení milovníci šnorchlování a klidu.

Tsambika - perla Rhodosu

Pláž Tsambika, nacházející se jen pár kilometrů od Kolymbie, je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na Rhodosu. Její jemný zlatavý písek a křišťálově čistá voda lákají k relaxaci a vodním radovánkám. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo si dopřát osvěžující nápoj v jednom z plážových barů.

Klid a tradice v zátoce Stegna

Pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru, je ideální volbou pláž v zátoce Stegna, která se nachází severně od Kolymbie. Tato oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je obklopena zelení a nabízí nádherný výhled na moře. V okolí pláže se nachází několik taveren, kde si můžete pochutnat na tradiční řecké kuchyni.

Ať už si vyberete jakoukoli pláž v Kolymbii, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, klobouk a dostatek vody. Užijte si dovolenou na Rhodosu naplno!

Ubytování: Hotely a Apartmány

Kolymbia na Rhodosu nabízí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Pokud hledáte luxusní zážitek, najdete zde několik pětihvězdičkových hotelů s privátními plážemi, bazény a lázeňskými centry. Pro rodiny s dětmi jsou ideální hotelové komplexy s aquaparky, animačními programy a dětskými kluby. Pokud preferujete komornější atmosféru, můžete se ubytovat v apartmánech s kuchyňkou, které vám poskytnou větší flexibilitu a soukromí. Mnoho apartmánů se nachází v blízkosti pláže a restaurací.

dovolená rhodos, kolymbia

Při výběru ubytování v Kolymbii zvažte své priority a rozpočet. Pokud plánujete trávit většinu času na pláži, hledejte ubytování v docházkové vzdálenosti. Pokud preferujete aktivnější dovolenou, zvolte hotel s bazénem a sportovním zázemím. Ať už hledáte jakýkoli typ ubytování, Kolymbia na Rhodosu vám má co nabídnout.

Aktivity: Relax i Dobrodružství

Kolymbia na Rhodosu je ideální destinací pro ty, kteří hledají odpočinek i dobrodružství. Pláže s jemným pískem a křišťálově čistou vodou lákají ke slunění a koupání. Pro aktivnější povahy je tu možnost vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing nebo jízda na vodních skútrech. Milovníci historie ocení blízkost starobylého města Rhodos, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte jeho úzké uličky, paláce a mešity a nechte se unést atmosférou dávných časů. Pokud dáváte přednost přírodním krásám, vydejte se na výlet do Údolí motýlů, kde můžete obdivovat tisíce barevných motýlů. Pro milovníky pěší turistiky je tu možnost vydat se na vrchol hory Profitis Ilias, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na celý ostrov. Večer si pak vychutnejte lahodnou večeři v některé z místních taveren a ochutnejte tradiční řecké speciality. Kolymbia a Rhodos zkrátka nabízejí zážitky pro každého.

Památky: Historie na Dosah

Kolymbia na Rhodosu není jen o slunci a plážích, ale skrývá i fascinující historii. Jen kousek od letovisek čekají na objevení starověké památky. Vydejte se do nedalekého města Rhodos a projděte se uličkami středověkého Starého Města, které je zapsané na seznamu UNESCO. Projděte se po Hradební zdi a pokochejte se výhledem na město a moře. Nevynechejte ani Palác velmistrů řádu rhodských rytířů, impozantní stavbu připomínající doby křižáckých výprav. Pokud vás láká starověká mytologie, vydejte se k ruinám chrámu boha Hélia, patrona ostrova. Z Kolymbie se snadno dostanete i k Údolí motýlů, přírodní rezervaci s unikátním ekosystémem. Prozkoumejte starobylé stezky a obdivujte tisíce barevných motýlů. Ať už vás zajímá historie, architektura nebo příroda, dovolená na Rhodosu v lokalitě Kolymbia vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Kolymbia na Rhodosu? Jako smaragd zasazený do zlatavého náhrdelníku pláží, omývaný křišťálově čistou vodou Egejského moře. Místo, kde se čas zastavil a krása se stala věčností.

dovolená rhodos, kolymbiaEliška Nováková

Doprava: Po Ostrově i Moři

Kolymbia na Rhodosu nabízí spoustu možností, jak prozkoumat krásy ostrova i okolního moře. Pro ty, co rádi řídí, je tu možnost pronájmu auta. S vlastním autem se snadno dostanete k odlehlým plážím, starořeckým památkám i do malebných horských vesniček. Pokud preferujete pohodlí, autobusová doprava je spolehlivá a cenově dostupná. Pravidelné linky spojují Kolymbii s hlavním městem Rhodos, malebným Lindosem a dalšími turistickými destinacemi. Pro milovníky vodních radovánek se nabízí lodní výlety. Vyberte si plavbu podél pobřeží s možností koupání v křišťálově čisté vodě, nebo se vydejte na některý z okolních ostrovů. Z Kolymbie se snadno dostanete na Symi, známý svými barevnými domky, nebo na Halki s jeho poklidnou atmosférou. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob dopravy, Kolymbia a Rhodos vám zaručeně poskytnou nezapomenutelné zážitky.

Jídlo a Pití: Řecké Chuťovky

Dovolená na Rhodosu, v lokalitě Kolymbia, svádí k prozkoumání lahodných pokrmů řecké kuchyně. Kolymbia a její okolí nabízí nepřeberné množství taveren a restaurací, kde si pochutnáte na čerstvých rybách a mořských plodech, grilovaném mase, lahodných salátech s olivami a fetou, a samozřejmě nesmí chybět ani tradiční řecké speciality jako musaka, souvlaki či gyros.

Během vaší dovolené v Kolymbii si nenechte ujít ochutnávku místního vína, například bílého vína z odrůdy Athiri, které se skvěle hodí k rybám, nebo červeného vína z odrůdy Mandilaria, které se výborně doplňuje s masem. K příjemnému posezení v taverně patří i sklenička ouza, tradiční řecké anýzové pálenky, kterou si místní rádi vychutnávají s drobným občerstvením zvaným mezes.

Ať už dáváte přednost rychlému občerstvení během dne nebo si chcete dopřát romantickou večeři při západu slunce, Kolymbia a dovolená na Rhodosu vám splní všechna vaše kulinářská přání.

Noční Život: Zábava pro Všechny

Kolymbia na Rhodosu sice není proslulá svým divokým nočním životem jako Faliraki, přesto nabízí dostatek možností, jak si užít večer. Po romantické večeři při západu slunce v některé z taveren s výhledem na moře můžete vyrazit na procházku po rušnější hlavní třídě. Narazíte tu na bary s živou hudbou, kde si vychutnáte sklenku dobrého řeckého vína a poslechnete si tradiční řeckou hudbu. Pokud preferujete klidnější zábavu, můžete zvolit některý z barů s nabídkou koktejlů a užít si večer v uvolněné atmosféře. Pro ty, kteří touží po tanci, se nabízí několik klubů a diskoték, kde se zábava protáhne až do brzkých ranních hodin. Ať už preferujete jakýkoli styl zábavy, v Kolymbii si na své přijde každý. Dovolená na Rhodosu, v lokalitě Kolymbia, tak může být plná nezapomenutelných zážitků i po setmění.

dovolená rhodos, kolymbia

Počasí: Kdy Vyrazit

Rhodos se pyšní více než 300 slunečnými dny v roce, což z něj dělá ideální destinaci téměř po celý rok. Hlavní sezóna na Rhodosu, a tedy i v Kolymbii, trvá od května do října. V tomto období se můžete těšit na horké a suché počasí s teplotami vzduchu často přesahujícími 30 °C. Moře je v létě ideální ke koupání s teplotou vody okolo 25 °C.

Pokud preferujete mírnější klima, ideální dobou pro dovolenou v Kolymbii je jaro nebo podzim. V dubnu a květnu se teploty pohybují okolo příjemných 20-25 °C a příroda se probouzí k životu. Září a říjen nabízí podobné podmínky s tím rozdílem, že moře je po létě krásně vyhřáté.

I když je Rhodos známý svým slunečným počasím, občas se může vyskytnout déšť, a to především v zimních měsících. Zimy jsou na Rhodosu mírné s teplotami okolo 15 °C, ale srážky jsou častější. Pokud plánujete dovolenou zaměřenou na poznávání památek a krás ostrova, zima může být zajímavým obdobím s menším množstvím turistů.

Tipy a Triky: Užitečné Informace

Kolymbia je skvělou volbou pro ty, co hledají klidnější dovolenou na Rhodosu. Pláže jsou tu čisté s pozvolným vstupem do moře, ideální pro rodiny s dětmi. Pokud ale toužíte po rušnějším nočním životě, vydejte se do nedalekého Faliraki, kam se snadno dostanete místním autobusem.

Ať už se rozhodnete pro all inclusive dovolenou v Kolymbii, nebo si budete chtít užívat místní kuchyni, určitě ochutnejte tradiční řecké speciality. Restaurace a taverny nabízejí široký výběr čerstvých ryb, mořských plodů a dalších dobrot. Nezapomeňte ani na osvěžující frappé nebo sklenku vína z místní produkce.

Prozkoumejte krásy ostrova Rhodos a vydejte se na výlet do hlavního města Rhodos, které je zapsané na seznamu UNESCO. Navštívit můžete také malebné vesničky Lindos a Filerimos, kde se vám naskytne úchvatný výhled na moře. Pokud rádi objevujete přírodní krásy, vydejte se do Údolí motýlů nebo na vrchol hory Profitis Ilias.

Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek opalovacího krému, pokrývku hlavy a sluneční brýle, slunce na Rhodosu je opravdu silné. Místní měnou je euro a s angličtinou se domluvíte téměř všude.

Rodiny s Dětmi: Zábava pro Nejmenší

Dovolená na Rhodosu, v lokalitě Kolymbia, je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Pláže v Kolymbii se svažují do moře pozvolna, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Písečné pláže s pozvolným vstupem do vody jsou ideální pro stavění hradů z písku a dovádění ve vlnách. Děti se zabaví i v některém z aquaparků, které se na Rhodosu nacházejí. Na své si přijdou i milovníci zvířat. V blízkosti Kolymbie se nachází několik farem, kde se děti mohou seznámit s domácími zvířaty.

dovolená rhodos, kolymbia

Rodiny s dětmi by si neměly nechat ujít návštěvu Údolí motýlů. Jedná se o unikátní přírodní rezervaci, kde žijí tisíce motýlů. Procházka tímto údolím je nezapomenutelným zážitkem pro malé i velké. Na své si přijdou i milovníci historie. Na Rhodosu se nachází mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Děti jistě nadchne prohlídka hradu Rhodos, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dovolená na Rhodosu, v lokalitě Kolymbia, je tak skvělou volbou pro rodiny s dětmi, které hledají kombinaci odpočinku na pláži, zábavy a poznání.

Romantika: Západ Slunce nad Mořem

Dovolená na Rhodosu, v lokalitě Kolymbia, nabízí nespočet romantických zákoutí, ale jen málo z nich se vyrovná kráse západu slunce nad mořem. Představte si sami sebe, jak sedíte na pláži s jemným pískem pod nohama, s koktejlem v ruce a s vaší drahou polovičkou po boku. Slunce pomalu klesá k horizontu a barví oblohu do ohnivých odstínů oranžové, růžové a fialové. Moře se třpytí jako tisíc diamantů a odráží hru barev na nebi. Vzduch je prosycen slaným vánkem a vůní borovic rostoucích na blízkých kopcích.

Kolymbia je proslulá svými dlouhými plážemi, které poskytují dostatek soukromí pro romantické chvíle. Můžete se procházet ruku v ruce po břehu, poslouchat šumění vln a pozorovat racky vznášející se nad hladinou. Po západu slunce se atmosféra stává ještě magičtější. Na obloze se objevují první hvězdy a měsíc vrhá na moře stříbrný svit. V dálce blikají světla z nedalekého města Rhodos a vytváří tak pohádkovou kulisu.

Dovolená v Kolymbii je ideální volbou pro páry, které hledají romantiku a odpočinek. Západ slunce nad mořem je zážitkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

Rozpočet: Kolik Si Připravit?

Plánujete dovolenou na Rhodosu, konkrétně v krásné lokalitě Kolymbia? Pak vás jistě zajímá, kolik si na tuhle parádu připravit. Ceny se samozřejmě liší podle sezóny, délky pobytu a vašich preferencí. Obecně ale počítejte s tím, že Rhodos nepatří k nejlevnějším řeckým ostrovům.

Letenka vás v hlavní sezóně vyjde z Prahy na osobu zhruba na 7 000 - 12 000 Kč, záleží na aerolince a termínu rezervace. Ubytování v Kolymbii seženete od skromnějších studií pro dva už od 1000 Kč za noc, luxusnější hotely s all inclusive pak startují na 3000 Kč za noc pro dva. Jídlo v restauracích je srovnatelné s cenami v Česku, za večeři pro dva s pitím dáte zhruba 600 - 1000 Kč.

dovolená rhodos, kolymbia

Nezapomeňte na kapesné na výlety, vstupy do památek, vodní sporty a další radosti. Kolymbia je skvělým výchozím bodem pro poznávání ostrova, takže si určitě naplánujte výlet do hlavního města Rhodos, k Údolí motýlů nebo na pláž Tsambika. Počítejte s tím, že pronájem auta se pohybuje od 1000 Kč na den a ceny vstupů do památek se liší, ale většinou se pohybují okolo 200 - 400 Kč.

Celkově si na týdenní dovolenou na Rhodosu v Kolymbii pro dva připravte zhruba 30 000 - 50 000 Kč. Samozřejmě záleží na vašem stylu cestování, ale s touto částkou byste si měli užít krásnou a bezstarostnou dovolenou.

Bezpečnost: Užitečné Rady

Rhodos je obecně velmi bezpečný ostrov s nízkou kriminalitou, obzvláště v turistických oblastech jako je Kolymbia. Přesto je dobré dbát na základní bezpečnostní opatření, abyste si dovolenou užili bez starostí.

Srovnání dovolených na Rhodosu
Vlastnost Kolymbia Faliraki
Vzdálenost od letiště (km) 30 15
Typ pláže Písečná/Oblázková Písečná
Vhodnost pro rodiny s dětmi Ano Spíše ano

Vždy mějte u sebe kopii důležitých dokumentů, jako je pas a letenka. Originály raději nechávejte v hotelovém sejfu. Dávejte si pozor na kapsáře, a to zejména v přeplněných turistických oblastech. Nenoste u sebe zbytečně velké množství hotovosti a cennosti. Využívejte hotelový sejf k úschově cenností, peněz a dokladů. Pokud se chystáte na výlet do odlehlejších oblastí, informujte o tom někoho v hotelu nebo své blízké. Nezapomeňte na pitný režim, obzvláště během horkých letních dnů. Používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a chraňte se před úpalem. Při koupání v moři si dávejte pozor na proudy a nepodceňujte sílu vln. V případě jakýchkoli problémů se neváhejte obrátit na místní policii nebo na český konzulát.

Shrnutí: Proč Kolymbia?

Kolymbia je perfektní volbou pro ty, kteří hledají klidnou a pohodovou dovolenou na Rhodosu, stranou od ruchu velkých letovisek. Nachází se na východním pobřeží ostrova, obklopena borovicovými lesy a s nádherným výhledem na Egejské moře. Pláž v Kolymbii je dlouhá a písčitá, ideální pro relaxaci a koupání.

dovolená rhodos, kolymbia

Milovníci vodních sportů se zde také nebudou nudit - k dispozici je široká nabídka aktivit, jako je windsurfing, vodní lyžování nebo šnorchlování. V okolí Kolymbie se nachází několik zajímavých památek a turistických atrakcí, jako je Údolí motýlů, starobylé město Lindos nebo termální prameny Kalithea.

Večery můžete trávit v některé z místních taveren, kde ochutnáte tradiční řeckou kuchyni a víno, nebo si užít živou hudbu a zábavu v barech. Kolymbia nabízí ideální kombinaci klidu, krásné přírody a zábavy, a proto je skvělou volbou pro nezapomenutelnou dovolenou na Rhodosu.