Dovolená Taba 2023: Užijte si slunce a moře v Egyptě

Dovolená Taba 2023

Počasí v Tabě

Tába, egyptské město ležící na pobřeží Akabského zálivu, se těší slunečnému a suchému počasí po celý rok. Díky své poloze v subtropickém pásu si zde užijete horká léta a mírné zimy. Průměrné denní teploty se v letních měsících pohybují mezi 35 °C až 40 °C, zatímco v zimě neklesají pod 20 °C. Teplota vody se pohybuje od 22 °C v zimě do 27 °C v létě, což zaručuje ideální podmínky pro koupání a vodní sporty po celý rok. Srážky jsou v Tabě vzácné a vyskytují se převážně v zimních měsících. Pokud plánujete dovolenou v Tabě, můžete se spolehnout na slunečné a teplé počasí s minimem srážek.

Nejkrásnější pláže

Česká republika se sice nemůže pyšnit rozlehlým pobřežím, ale i tak u nás najdete několik kouzelných pláží, které vám dopřejí zasloužený odpočinek a osvěžení během horkých letních dnů. Vydejte se k Máchovu jezeru, kde na vás čekají písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, ideální pro rodiny s dětmi. Milovníci vodních sportů si užijí Lipno, které nabízí dostatek prostoru pro windsurfing, plachtění i jachting. Romantické duše ocení krásu Slapské přehrady s malebnými zátokami a křišťálově čistou vodou. Ať už hledáte adrenalinové zážitky, nebo klidné místo pro relaxaci, na českých plážích si přijdete na své.

Tipy na výlety

Krása Česka spočívá v rozmanitosti. Ať už jste milovníci historie, nadšenci do přírody nebo vyznavači aktivního odpočinku, na své si přijde každý. Vydejte se na procházku malebnými uličkami Českého Krumlova s jeho impozantním zámkem, zažijte pohádkovou atmosféru v Telči s náměstím zapsaným na seznamu UNESCO nebo se pokochejte krásou pískovcových skalních měst v Českém ráji. Milovníci turistiky si užijí výšlap na nejvyšší horu České republiky Sněžku, cyklisté zase ocení síť cyklostezek podél řek Vltavy a Labe. A pokud toužíte po relaxaci, zamiřte do některých z lázní, třeba do Karlových Varů nebo Mariánských Lázní.

Hotely v Tabě

Tába láká na luxusní hotelové resorty s dechberoucími výhledy na Rudé moře. Většina hotelů se nachází přímo na pobřeží a nabízí tak perfektní podmínky pro potápění a šnorchlování. Užijete si zde ale i další vodní sporty, odpočinek u bazénu nebo wellness procedury.

Pokud hledáte ubytování s all inclusive, v Tabě budete na správném místě. Mnoho hotelů tento typ stravování nabízí a vy si tak budete moci užít dovolenou bez starostí. Rodiny s dětmi ocení hotely s aquaparky, hřišti a animačními programy.

Ať už hledáte romantickou dovolenou ve dvou, rodinnou pohodu nebo aktivní odpočinek, hotely v Tabě splní vaše očekávání.

Potápění a šnorchlování

Krystalově čistá voda a bohatý podvodní život dělají z [ENTITY LOCATION] ráj pro potápěče a šnorchlaře. Objevte korálové útesy plné pestrobarevných ryb, želv a dalších mořských živočichů. Pro začátečníky i zkušené potápěče je zde nepřeberné množství lokalit, od mělkých lagun až po hlubokomořské jeskyně. Místní potápěčská centra nabízejí kurzy pro všechny úrovně, takže se do vody můžete ponořit bez ohledu na vaše zkušenosti. Nezapomeňte si s sebou vzít vodotěsnou kameru, abyste si tyhle nezapomenutelné okamžiky pod vodou mohli uchovat.

Jídlo a pití

Česká kuchyně je proslulá svými vydatnými pokrmy a lahodným pivem. Mezi tradiční jídla patří vepřové pečeně s knedlíkem a zelím, svíčková na smetaně nebo guláš. K oblíbeným polévkám se řadí hovězí vývar s nudlemi a kulajda.

V restauracích narazíte i na moderní variace české kuchyně, které kladou důraz na čerstvé a lokální suroviny. Vegetariáni si pochutnají na smaženém sýru, bramborácích nebo ovocných knedlících.

Pivo je v Česku národním nápojem a pyšní se staletou tradicí. Vyzkoušejte světoznámé značky, jako jsou Pilsner Urquell, Budweiser Budvar nebo Staropramen. Milovníci vína ocení vína z moravských oblastí, jako je Pálava nebo Velkopavlovicko.

Ceny a rozpočet

Při plánování dovolené je rozpočet zásadní. Ceny se liší v závislosti na destinaci, délce pobytu a typu ubytování. Letenka do Chorvatska vyjde levněji než do Thajska. Ubytování v hotelu je dražší než v kempu. Jídlo v restauraci je dražší než vaření ve vlastním. Doprava na místě se dá řešit levněji autobusem než taxíkem. Plánujte dopředu, porovnávejte ceny a využijte slevy.

Bezpečnostní tipy

V dnešní době je důležité dbát na bezpečnost, ať už jste kdekoli. Při procházkách městem mějte kabelku vždy u sebe a nenechávejte cennosti bez dozoru. Váš dům by měl být dobře zabezpečený, s kvalitními zámky a zabezpečovacím systémem. Neotvírejte dveře neznámým lidem a buďte obezřetní při sdílení osobních údajů online. Důvěřujte své intuici – pokud se v dané situaci necítíte bezpečně, odejděte. Pamatujte, že vaše bezpečnost je na prvním místě.

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: MilosVancura

Tagy: dovolená taba 2023 | informace o dovolené v taba v roce 2023